Twój Vincent w głównym programie Telluride Film Festival

pobierz
pobierz
pobierz

Pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, polsko-brytyjska koprodukcja “Twój Vincent” znalazła się w programie głównym festiwalu w Telluride.

Wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana film powstał z 65 tysięcy ręcznie namalowanych klatek. W projekcie uczestniczyło 125 zawodowych malarzy z całego świata. Na ekranie ożywili oni ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha po to, żeby opowiedzieć historię jego życia i śmierci.

Światowa premiera filmu odbyła się na festiwalu w Annecy, gdzie produkcja uhonorowana została 10-minutową owacją na stojąco, a także Nagrodą Publiczności. Animacja prezentowana była już również na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju, gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej animacji. Dzieło gościło również na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, a we wrześniu otworzy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Do polskich kin trafi w październiku.

Do głównego programu Telluride zakwalifikowała się również inna produkcja, w której realizacji Polska brała udział – “Hostages” (reż. Rezo Gigineishvili). Obrazy prezentowane będą obok takich filmów, jak “The Shape of Water” Guillermo del Toro czy “Downsizing” Alexandra Payne’a.

▸ Przeczytaj również: Kosztowna kąpiel Taylor Swift? Brylanty, cyrkonie z sejfu? (WIDEO)

Pełną listę filmów z głównej selekcji festiwalu znaleźć można pod tym adresem.

Festiwal w Telluride potrwa od 1 do 4 września.

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...