MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyDianne Reeves zaśpiewa w Polsce (data, miejsce, ceny biletów)

Dianne Reeves zaśpiewa w Polsce (data, miejsce, ceny biletów)
D

REKLAMA
REKLAMA

Dianne Reeves, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych, przyjedzie do Krakowa. 14 października artystka wystąpi w ICE Kraków.

Dianne Reeves słynie z wirtuozerii, zdolności improwizacji oraz unikatowych stylizacji jazzowych i R&B, czego rezultatem jest nagroda Grammy za najlepszy wokal jazzowy, którą otrzymała trzy razy z rzędu.

W sześciokrotnie nominowanym przez Akademię Filmową „Good Night, and Good Luck” George’a Clooneya, wokalistka wygrała czwartą z pięciu Grammy dla najlepszej wokalistki jazzowej tym razem za ścieżkę dźwiękową do filmu. Nagrywała i występowała z Wyntonem Marsalisem i orkiestrą Lincoln Center Jazz Orchestra.

REKLAMA

Grała także z Chicago Symphony Orchestra prowadzoną przez Daniela Barenboima i była solistką na koncertach z Sir Simonem Rattleem i Filharmonią Berlińską.

Została pierwszą Dyrektor Kreatywną Katedry Jazzu Filharmonii w Los Angeles i pierwszą wokalistką, która kiedykolwiek wystąpiła w słynnej Walt Disney Concert Hall. Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) przy nagrodzonym Grammy albumie „A Little Moonlight”.

Jej świąteczny album „Christmas Time is Here” został zrecenzowany przez Bena Ratliffa z The New York Times tak: „Pani Reeves, wokalistka jazzowa o zaskakujących umiejętnościach, wykonuje zadanie poważnie; to jeden z najlepszych jazzowych albumów bożonarodzeniowych, jakie słyszałem”.

W ostatnich latach Reeves odbyła tournée po świecie, w tym także w ramach programu „Sing the Truth”, muzycznej celebracji Niny Simone, w której uczestniczyły również Liz Wright i Angelique Kidjo. Często występowała w Białym Domu, m.in. podczas uroczystej kolacji wydanej przez Prezydenta Obamę dla Prezydenta Chin.

Ostatni album Dianne Reeves, „Beautiful Life”, zdobył w 2015 roku Grammy za najlepszy wokalny album jazzowy.

Płyta została wyprodukowana przez Terri Lyne Carrington, a występują na niej również Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i Esperanza Spalding. W styczniu 2015 Reeves razem z Paulem Simonem, Jamesem Taylorem i Bobby McFerrinem zagrali koncert w hołdzie Michaelowi Breckerowi w Jazz at Lincoln Center.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift fantazjuje o seksie w nowej piosence Ready For It

Dianne Reeves zaśpiewa w Polsce

Bilety w cenach: 69 zł (strefa E), 99 zł (strefa D), 129 zł (strefa C), 159 zł (strefa B), 199 zł (strefa A). Bilety dostępne na: Ggoodtaste.bilety24.pl, Eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA