Jedna z najbardziej elektryzujących grup w historii muzyki – ELO Jeffa Lynna’a – ogłosiła premierę pierwszego od blisko 15 lat albumu studyjnego

„Alone In the Universe” ukaże się na całym świecie 13 listopada nakładem Columbia Records / Sony Music a promować go będzie singiel „When I Was A Boy”. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów ELO, które trafiły na szczyty list przebojów, autorem piosenek oraz producentem płyty jest główny wokalista i gitarzysta zespołu, Jeff Lynne.

We wrześniu ub.r. Jeff pierwszy raz od 30 lat wystąpił w londyńskim Hyde Parku w ramach organizowanego przez BBC „Festival In A Day” gromadząc 50-tysięczną publiczność i ponad milion widzów przed telewizorami.

Lynna można śmiało określić jako siłę sprawczą i napędową ELO, która sprzedała ponad 50 milionów płyt, nagrała ponad 20 hitów z samych szczytów list przebojów po obu stronach Atlantyku i otrzymała dziesiątki nagród i wyróżnień na całym świecie.

Zakładając ELO celem Jeffa było tworzenie nowoczesnych piosenek rockowo-popowych. 30 Lat później, przy pracy nad nowym albumem, cel ten pozostał niezmienny.

„Muzyka jest często prawdziwą siłą sprawczą w naszym życiu. Dobra piosenka może spowodować, że będziemy się czuć mniej samotni we wszechświecie. I próba stworzenia takiej piosenki to też wspaniała terapia. Całe moje życie – od dorastania w Birmingham z wielkimi marzeniami, po dziś dzień – pokazuje, ile można zawdzięczać muzyce” – mówi Jeff Lynne.

„Lynne to mistrz w swoim fachu a ‘Alone In The Universe’ to perfekcyjna płyta pop. Cieszymy się, że mamy okazję być zaangażowani w powrót ELO i wydać album, o którym już teraz myślimy jako współczesnym klasyku” mówi Ashley Newton, szef Columbia Records.

O Jeffie Lynnie:

Lynn to jedno z największych nazwisk w historii muzyki. To właśnie on stworzył zespół ELO , figuruje również jako założycie nagrodzonej Grammy supergrupy The Travelling Wilburys. Może pochwalić się on również współpracą i produkcją materiału dla takich legend jak The Beatles, Roy Orbison, George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr, Tom Petty i Joe Walsh.

W 2015 został uhonorowany swoją gwiazdą w Alei Sław w Hollywood. Jest aktywnym filantropem w licznych organizacjach charytatywnych, takich jak jak St. Jude Research Hospital, MUSCARES i H.E.A.R.T.

POSŁUCHAJ SINGLA
JEFF LYNNE’S ELO – WHEN I WAS A BOY

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!