Już 27 października Marika odwiedzi Wrocław i Stary Klasztor, by zaprezentować na żywo swój najnowszy album, którego premiera będzie miała miejsce zaledwie kilka dni wcześniej!

Marika to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzyki niezależnej. Nieszablonowa wokalistka, autorka zapadających w pamięć tekstów, pełna uśmiechu i pozytywnej energii osobowość sceniczna, a przede wszystkim szczera i spontaniczna artystka, która nie lubi stać w miejscu i stale poszukuje nowych form wyrazu.

Ta wszechstronność, to efekt kilkunastoletniego doświadczenia w sceniczno-studyjnej działalności. Sceniczna charyzma Mariki, profesjonalizm oraz świetny kontakt z publicznością zostały docenione przez organizatorów wielu imprez w Polsce i na świecie.

Wśród najważniejszych koncertów artystki warto na pewno wymienić występy w Indiach, support nazywanej „Królową soulu” – Eryki Badu czy pojawienie się na scenie World Expo w Szanghaju. Marika miała również przyjemność wystąpić na festiwalu Woodstock w 2012 roku oraz na Dniach Unii Europejskiej, które odbyły się w Turcji.

Na jesieni 2015 roku ukaże się nowy studyjny album Mariki, a jego brzmienie może być dla wielu słuchaczy kompletnym zaskoczeniem.

Odpowiedzi na pytanie o charakter nowej płytę Mariki, warto poszukać słuchając utworów, które promują album. Do tej pory wokalista zaprezentowała nieszablonowy i pełen wakacyjnego słońca singiel: „Tabletki”, nagrany z zespołem Xxanaxx, który cieszy się dużą popularnością wśród internautów.

Natomiast 14 sierpnia do sieci trafił drugi utwór zatytułowany “A jeśli to ja” przygotowany wspólnie z Gooralem – rodzimym królem etno elektro. Produkcja to niebanalna i subtelna historia miłosna, która poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca.

„A jeśli to ja” jest kwintesencją artyzmu Mariki, która w prosty, szczery i bezpretensjonalny sposób, potrafi wyrazić nawet najbardziej skomplikowane emocje. Na słowa uznania zasługuje też z całą pewnością współautor muzyki i gość honorowy, który przygotował na tę okazję niezwykle nastrojową i kameralną aranżację.

Najnowszy singiel Marty Kosakowskiej zdążył już zdobyć uznanie słuchaczy radiowej Trójki, debiutując na 40. miejscu notowania listy przebojów. A to wszystko jeszcze przed oficjalną sierpniową premierą wideoklipu.

W postaci audio utwór trafi do sieci już 14 sierpnia, gdzie będzie można go odsłuchać i pobrać za pomocą następujących aplikacji: iTunes, Muzodajnia, Deezer, Spotify, Google Play, Wimp lub Tidal.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!