Janusz Radek & The Ants “Popołudniowe przejażdżki” – znamy okładkę! Przedstawiamy okładkę do nowej płyty Janusza Radka, której premiera odbędzie się 16 października 2015r!

janusz radek
okładka płyty “Popołudniowe przejażdżki” Janusz Radek & The Ants

Autorem okładki jest znany malarz, grafik – Wilde ( James Darren Wilde, ur. 1974). Ukończył projektowanie graficzne na University West of England w Bristolu. W swojej twórczości używa przede wszystkim farb w spreju oraz techniki szablonu, ale estetyka i mocno budowane tekstury odgrywają w nich rolę nadrzędną.

Jego malarstwo realizowane przy pomocy narzędzi zaczerpniętych z repertuaru sztuki ulicy, łączy graficzną precyzję wykonania z eksperymentalnym użyciem technik malarskich. Projektował okładki albumów dla zespołów związanych z bristolską sceną muzyczną ( m.inn. “Morning Star”, John Parish “).

Swoją nową płytą “Popołudniwe przejażdżki” Janusz Radek udowadnia, że jego talent muzyczny nie ma właściwie granic. Oprócz tego, że jest świetnym wokalistą pokazuje, że potrafi także pisać piękne piosenki.

Przez lata przyzwyczaił nas do wielkiego repertuaru i teatralnych interpretacji, tym razem jednak zaprasza nas do zupełnie innego świata.

W nieco zwolnionym tempie, zrelaksowani i leniwi pozwalamy sobie na powierzchowne obserwacje otoczenia. Uśmiechnięci, pozdrawiamy spotkanych ludzi i porozumiewamy się z nimi detalami naszego wspólnego smaku. Te chwile rozpoznawania się nawzajem trwają nie więcej niż przemijanie sytuacji, w której się znajdujemy.

Wszystko jest nienachalne i zwyczajne, wychwytujemy tylko te obrazy, które nie budzą niepokojów. Jedziemy odkrytym autem przez miasto i trwamy w błogostanie, prawie nieśmiertelni i na wpół zbawieni.

Miesiące rozmów i pracy Janusza z producentem płyty Leszkiem Biolikiem doprowadziły do takiego kształtu tego albumu. Rozmawiali o stylu, który nie jest związany tylko z czasem lub określoną lajfstailową grupą odbiorców, ale jakością brzmienia, melodyką i kompozycją. Mówili o charakterze w muzyce, który często jest ukryty w detalach nadających lekkości tym utworom.

Materiał po mistrzowsku zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Gajko pozwolił znaleźć odpowiednią warstwę plastyczną dającą spójność całej płycie.

Nagrań dokonali wspaniali muzycy dobrani przez Leszka Biolika, który zagrał partie gitary basowej: Andrzej Rajski na perkusji, Bartek Kapłoński na gitarach i Michał Marecki na klawiszach.

Gościnnie wystąpili Maciek Gładysz na gitarze i wyśmienity puzonista Michał Tomaszczyk.

ZOBACZ TELEDYSK
JANUSZ RADEK & THE ANTS – CZUCIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!