Jake Gyllenhaal odbierze statuetkę Golden Eye Award

Jake Gyllenhaal odbierze statuetkę Golden Eye Award
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jake Gyllenhaal odbierze pod koniec września statuetkę Golden Eye Award za całokształt twórczości. Wyróżnienie przyznali mu organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Zurychu.

– Jake Gyllenhaal od lat dowodzi, że jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych współczesnych aktorów – powiedzieli dyrektorzy festiwalu: Nadja Schildknecht i Karl Spoerri.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy mu wręczyć statuetkę Golden Eye Award, a także pokazać jego najnowszy film – “Stronger” w tegorocznym programie.

“Stronger” w reżyserii Davida Gordona Greena rozgrywa się na tle zamachu podczas maratonu w Bostonie w roku 2013. Głównym bohaterem opowieści jest Jeff Bauman (Jake Gyllenhaal), który przeżył atak, ale stracił w jego wyniku obie nogi. Za podstawę scenariusza posłużyła książka, którą napisał razem z Bretem Witterem.

Do zamachu w Bostonie doszło 15 kwietnia 2013 roku. Dwie bomby wybuchły w odległości około 170 metrów od siebie – jedna na linii mety, druga nieopodal. Trzy osoby poniosły śmierć. Ponad 260 zostało rannych. Bauman trafił do szpitala. Dzień po operacji nie mógł mówić – na kartce papieru napisał, że widział zamachowca. W swojej książce opisał jednak nie tyle chwilę zamachu, co swoją walkę o odzyskanie sprawności fizycznej i zdobycie siły psychicznej.

Niedawno Jake Gyllenhaal skończył zdjęcia do kolejnej produkcji – “Wildlife”, debiutu reżyserskiego Paula Dano. Aktora będzie można również wkrótce oglądać w filmie “The Sisters Brothers” Patricka DeWitta.

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Zurychu odbędzie się w dniach 28 września – 8 października. Wśród gości imprezy poza Jakiem Gyllenhaalem znajdzie się Glenn Close, która odbierze statuetkę Złotej Ikony (Golden Icon Award).

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne