Benedict Cumberbatch z cygańskim chłopcem (Gypsy Boy)

Benedict Cumberbatch prowadzi wojnę o prąd (WIDEO)

Gwiazdor serialu “Sherlock”, Benedict Cumberbatch, zagra w “Gypsy Boy”, kinowej adaptacji pamiętników Mikeya Walsha. W Polsce książka znana jest pod tytułem “Cygański chłopiec. Byłem obcy wśród swoich”.

Mikey Walsh urodził się w taborze – zamkniętej społeczności, o której niewiele wiemy, ponieważ sami Cyganie stronią od obcych. Nie chodził do szkoły, rzadko przebywał wśród nie-Romów. Przyczepa była całym jego światem. Jego dzieciństwo miało gorzko-słodki smak skażony skrywaną historią cierpienia i molestowania.

Chłopiec był na to zbyt wrażliwy, a jako nastolatek odkrył, że jest homoseksualistą i stanął przed dramatyczną decyzją – zostać i żyć wbrew sobie, ale z akceptacją środowiska, czy uciec i żyć szczęśliwie w nowym bezpiecznym miejscu.

Wybrał ucieczkę w niemal nieznany świat. W obawie przed zemstą tych, których brutalność obnaża w książce, ukrył swoją twarz i prawdziwą tożsamość.

Obecnie trwają poszukiwania aktora, który zagra tytułowego bohatera i wystąpi obok Benedicta Cumberbatcha.

Morgan Matthews (“X+Y”) stanie za kamerą. James Graham (“X+Y”, “The Vote”) pisze scenariusz.

Benedict Cumberbatch znany jest nie tylko z roli serialowego Sherlocka Holmesa, ale także z filmów “Doktor Strange” czy “Gra tajemnic”. Ostatnio zagrał Thomasa Edisona w obrazie “The Current War”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne