Dziecko Rosemary jak mother! (zobacz zwiastuny wideo)

Po serii materiałów promujących nowy obraz Darrena Aronofsky’ego “mother!” pojawiły się skojarzenia z “Dzieckiem Rosemary”. Internet szybko zareagował i właśnie do sieci trafił zwiastun dzieła Romana Polańskiego utrzymany w klimacie nadchodzącego horroru z Jennifer Lawrence.

Do materiałów z obrazu Polańskiego z 1968 – Dziecko Rosemary dodano nerwową, niepokojącą muzykę znaną z trailerów mother!. Ze znakomitym efektem można zapoznać się pod koniec wpisu jak i dla porównania z trailerem “mother!”.

Obraz opowiada o pewnej parze, której związek zostaje wystawiony na próbę, gdy w ich domu pojawiają się nieproszeni goście. W roli głównej występuje Jennifer Lawrence, której partnerują Javier Bardem, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson i Ed Harris.

Primerę wyznaczono na 15 września. Do Polski horror trafi 3 listopada.

Poprzednim filmem w dorobku Aronofsky’ego pozostaje “Noe: Wybrany przez Boga”.

Bohaterami “Dziecka Rosemary” zrealizowanego na podstawie powieści Iry Levina jest młode małżeństwo. Guy i Rosemary Woodhouse przeprowadzają się do nowego mieszkania na Manhattanie. Tutaj poznają państwa Castevet, którzy starają się zaprzyjaźnić z młodą parą. Pewnego dnia po przyjęciu koktajlu od pani Castevet Rosemary ma wizję podczas której gwałci ją nieludzka istota. Wkrótce okazuje się ze kobieta jest w ciąży…

W rolach głównych wystąpili Mia Farrow, John Cassavetes, Sidney Blackmer i Ruth Gordon, która za rolę sąsiadki otrzymała Oscara. Roman Polański był nominowany za adaptację scenariusza.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift fantazjuje o seksie w nowej piosence Ready For It

zespoły weselne