MUZOTAKTNEWSYSerialePierwszy polski serial Netflix. Kręci Agnieszka Holland

Pierwszy polski serial Netflix. Kręci Agnieszka Holland
P

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Netflix zrealizuje pierwszy polskojęzyczny serial. Akcja rozgrywać będzie się za żelazną kurtyną. Cykl wyreżyseruje Agnieszka Holland i Kasia Adamik.

– Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera planowana jest na 2018 rok.

REKLAMA

– Kontynuujemy inwestycję w europejskie produkcje i mamy przyjemność zapowiedzieć powstanie pierwszego serialu oryginalnego w języku polskim – czytamy w komunikacie Netfliksa.

Produkcja, której tytuł nie jest jeszcze znany, przedstawi alternatywną rzeczywistość, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Materiały promocyjne partnera

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long.

Dla Agnieszka Holland nie będzie to pierwsza współpraca z Netfliksem. Reżyserka “Pokotu” pracowała już przy “House of Cards”Kasia Adamik, córka Holland, ma na koncie filmy “Boisko bezdomnych”, “W ciemności” czy “Amok”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift fantazjuje o seksie w nowej piosence Ready For It

Więcej o serialu można posłuchać poniżej z ust Agnieszki Holland.

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA