Ukeje rozgrzeje przed występami frontmana Godsmack

Damian Ukeje
Damian Ukeje fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Już we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce wystąpi Sully Erna, wokalista Godsmack. 23 września artysta zagra we wrocławskim A2, natomiast dzień później pojawi się w łódzkiej Wytwórni. W roli supportu zobaczymy Damiana Ukeje z zespołem. Polak zaprezentuje się w specjalnym akustycznym secie.

Ukeje to projekt, za którym stoi jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów młodego pokolenia, Damian Ukeje.

Damian swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat, a jego kariera nabrała rozpędu w 2011 roku, kiedy w wielkim stylu został laureatem The Voice of Poland. Debiutancki album “Ukeje” ukazał się w 2013 roku, płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród mediów jak i fanów, a sam Damian nominowany został do Fryderyka w kategorii “Debiut Roku”.

We wrześniu zeszłego roku swoją premierę miał drugi krążek w dorobku Ukeje, “ụzọ”. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza “Drogę”, a cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia.

Erna znany jest głównie z hardrockowej formacji Godsmack, z którą nagrał 6 studyjnych płyt, z czego ostatnia “100hp” ukazała się w 2014 roku.

To właśnie z Godsmack wylansował takie przeboje jak “I Stand Alone”, “Awake” czy “Voodoo”. Sam artysta, który pochodzi z muzykalnej rodziny (ojciec był trębaczem, a dziadek znanym kompozytorem na Sycylii) oprócz tego, że śpiewa, komponuje i gra na gitarze, gra również na harmonijce, pianinie oraz na perkusji, od którego to instrumentu zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 3 lat.

Jako artysta solowy Erna zadebiutował w 2010 roku za sprawą płyty “Avalon”, nad którą pracował przez 7 lat, a w zeszłym roku ukazał się drugi solowy krążek Sully’ego, “Hometown Life”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

Ceny biletów Wrocław:
W przedsprzedaży: 120 zł
W dniu koncertu: 140 zł

Ceny biletów Łódź:
W przedsprzedaży: 120 zł i 140 zł
W dniu koncertu: 140 zł i 160 zł

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...