Vuur: Debiutancki teledysk nowego zespołu Anneke van Giersbergen

Holenderska grupa Vuur opublikowała wideoklip do utworu “My Champion – Berlin”. Jest ogień.

Nowy zespół Anneke van Giersbergen – Vuur już wkrótce będzie świętować premierę debiutanckiego albumu. “In This Moment We Are Free” ukaże się 20 października nakładem InsideOut Music. Zestaw promuje nagranie “My Champion – Berlin”.

Teledysk do kawałka ukazujący kapelę występująca w ciekawie oświetlonym pomieszczeniu znajduje się pod koniec wpisu.

Przypominamy, że Vuur pojawi się 9 listopada w krakowskim klubie Studio. Grupa wystąpi w roli supportu Epica. Bilety na koncert dostępne na tej stronie:  http://knockoutprod.net/sklep

Lata po tym, jak odeszła z The Gathering, Anneke van Giersbergen, postanowiła ponownie stworzyć mocniejsze dźwięki i w 2016 roku powołała do życia zespół Vuur.

Nazwa zespołu znaczy “ogień”. Anneke pomagają go rozpalać znakomici metalowi spece z Kraju Tulipanów i nie tylko. Bębni Ed Warby, w CV mający nazwy Hail Of Bullets, Ayreon, Gorefest, na gitarach grają Jord Otto (My Propane, eks-ReVamp) i Ferry Duijsens, struny gitary basowej szarpie Johan van Stratum (eks-Stream Of Passion), a drugi głos należy do jego koleżanki z nieistniejącej już kapeli, Meksykanki Marceli Bovio.

Anneke zapowiada, że Vuur to reprezentacja jej metalowych fascynacji, a te obracają się w ostatnich latach głównie wokół metalu epickiego i progresywnego.

Holenderka zapowiada, że na pierwszej płycie kapeli, która ukaże się jesienią 2017 roku, fani znajdą melancholię znaną z The Gathering i elementy tego, co nagrała z The Gentle Storm Arjena Lucassena. Będzie też coś mrocznego, folkowego, na pewno ciepłego i zdecydowanie ciężkiego.

Na koncercie z kolei możecie się spodziewać kawałków The Gathering oraz tego, co Anneke nagrała z zespołem Devina Townsenda.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne