Rozmowa z Michałem Masłoń w związku z premierą ostatniego singla „Bezdomne serce”.

Michał MasłońNa stronie przedstawiasz się jako „wieczny marzyciel, zbuntowany romantyk”. Przeciwko czemu się najczęściej buntujesz ?
Heh, sam nie wiem, czasami przeciwko własnej głupocie lub głupocie innych. Często wobec bezradności, lenistwa, że nie jest w życiu łatwo, jakby się tego chciało.

Myślę że gdyby życie było łatwe byłoby nudne, problemy powodują że dążymy do zmian, rozwijamy się…
…rozwijają, albo powodują, że tracimy pasję i chęci do działania. Wiesz to takie ludzkie…upadki są częścią człowieka, ale na szczęście potrafimy też być niesamowicie silni i odnosić sukcesy.

W lipcu miał premierę Twój nowy teledysk ” Bezdomne serce” – o kim opowiada tekst piosenki ?
Teoretycznie o mnie. Może też opowiedzieć o Tobie i o wszystkich, którzy odnajdą w nim siebie. Po premierze w internecie dostałem wiele komentarzy, typu: „moje serce też jest bezdomne”, znaczy to, że piosenka może być o każdym z nas.

W klipie wystąpiła Twoja mama, dla mnie to bardzo wzruszająca część teledysku, czy trudno było namówić mamę na udział w zdjęciach ?
Trzeba było użyć małego podstępiku i postawić mamę przed faktem dokonanym. Moja mama to bardzo nieśmiała osoba, która nigdy nie występowała przed kamerami. Jest jednak najcudowniejszą mamą, która wiele w życiu przeszła a mimo to jest cudownym człowiekiem. Nie wyobrażałem sobie teledysku bez niej. Chciałem by jej postać zagrana była naturalnie. Wiedziałem, że nikt lepiej nie wypadnie niż moja mama. I myślę, że się nie myliłem. Tak się też składa, że jest to klip rodzinny, bo występują też w nim mój tata, bratowa, ciocie, wujkowie, a także przyjaciele. „Bezdomne serce” to niezwykła pamiątka na całe życie.

Jak długo trwały zdjęcia i kto był pomysłodawcą scenariusza ?
Zdjęcia trwały dwa dni. Zimne, marcowe dni… Zwłaszcza ten pierwszy, który był dniem plenerowym i spędziliśmy go na skałkach w pod częstochowskim Olsztynie. Jakby dobrze przeanalizować proces powstawania klipu, to można śmiało powiedzieć, że każdy z ekipy pracującej na planie jest twórcą tego klipu. Wiele pomysłów wyszło spontanicznie, z wielu zrezygnowaliśmy, wiele wcześniejszych „pewniaków” jak się okazało w montażu całości – nie pasowało nam wcale. Burza mózgów jest ogólnym scenarzystą tego klipu.

Co jest dla Ciebie największą inspiracją muzyczną ?
Życie…jego dobre i złe strony.

A muzycy którzy Cię inspirują ?
Oj często inspirują mnie zarówno muzycy z pierwszych stron gazet, jak i Ci nieznani szerszej publiczności. Ostatnio na przykład zainspirował mnie pewien muzyk, który na trawie w Mauaparku w Berlinie (to taki największy w Niemczech pchli targ) dał wspaniały popis…Genialnie – do podkładanych i tworzonych na żywo rytmów – grał na tubie. Miał przy tym tyle radości i luzu, że zarażał wręcz nimi wszystkich dookoła…

Jak wygląda muzyczny kalendarz Michała Masłonia. Kiedy możemy spodziewać się kolejnego singla, a może płyty ?
Pytanie zobowiązujące, by wziąć się w garść jeszcze w tym roku kolejny singiel, to mogę obiecać. Po Nowym Roku miejmy nadzieję już cała płyta, a wraz z nią koncerty.

Czy masz jeszcze inne pasje poza muzyczne ?
Tak… Rollercoastery. Lubię też fotografować, podróżować i piec ciasta. To ostatnie mnie mocno uspokaja.

W takim razie pod koniec roku wpraszamy się na ciasto i rozmowę o nowej piosence ?
Tylko napisz jakie jest Twoje ulubione, żebym mógł się przygotować 🙂

Czego Ci można życzyć Michał ?
Zdrowia. Bez niego ani rusz.

W taki razie życzę zdrowia i wytrwałości w realizacji planów.
Dziękuję za rozmowę, cieszę się że mój pierwszy wywiad dla MUZOTAKT mogłam przeprowadzić z Tobą.
Dziękuję bardzo. I życzę wielu wywiadów dla Muzotaktu.

Rozmawiała Agnieszka Podgórska-Czaplińska

Michał MasłońJego najnowsza piosenka pt. „Bezdomne serce” opowiada o emocjonalnym mężczyźnie, który toczy skontrastowaną walkę sam ze sobą szukając swojej drogi. Pełen wewnętrznych kontrastów i rozbieżności pomiędzy siłą a słabością przemierza różne rzeczywistości. Uśpiony gdzieś w porcelanie, między światem realnym a marzeniami, pomiędzy trzema czasami. Uwielbiany, a jednocześnie odrzucany przez świat.

ZOBACZ TELEDYSK
MICHAŁ MASŁOŃ – BEZDOMNE SERCE

https://www.youtube.com/watch?v=ZZ5jdw2mQtE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!