Opole Debiuty 2017: MOA i Ogień laureatami!

Opole Debiuty 2017: MOA i Ogień laureatami!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół MOA z wokalistką Martą Fitowską został laureatem opolskiej Karolinki, głównej nagrody im. Anny Jantar w konkursie „Debiutów”. Młodzi artyści zachwycili Jury wykonując utwór „Ile udźwignie niebo”, który zdobył serca Jurorów. Zespół Ogień utworem „Mary Jane” podbił serca publiczności i słuchaczy radiowych. Zdobył aż dwie nagrody: nagrodę słuchaczy Radia Opole i Nagrodę Publiczności.

MOA to zespół na czele z delikatną i niebanalną solistką Martą Fitowską, studentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Specjalnością młodej formacji są melodyjne utwory z intrygującej warstwie tekstowej.

Zespół ma w dorobku koncerty m.in. podczas Maratonu Piosenki Osobistej, Salwa Festival czy Exodus Festival, a także trasę koncertową w Chinach w lipcu tego roku.

MOA pracuje nad swoim debiutanckim albumem.

Zespół Marty Fitowskiej został wyróżniony przez Jury w składzie: Izabela Trojanowska, Prezes Polskiego Radia Opole Piotr Moc, Ryszard Rynkowski, Piotr Cugowski, Marcin Wyrostek, jak i widzowie głosujący poprzez SMS-y i aplikację.

Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę słuchaczy Radia Opole zdobył zespół Ogień, na który w głosowaniu sms-owym i z pomocą aplikacji zagłosowali widzowie i słuchacze opolskiej rozgłośni. Formacja na czele z Filipem Popowem, wokalistą i autorem tekstów, wyśpiewała nagrody piosenką „Mary Jane”.

Debiuty to konkurs dla młodych artystów, komponujących własną, oryginalną muzykę. Wszyscy debiutanci wykonują autorskie utwory. Do konkursu w Opolu zakwalifikowały się wyróżniające się i najlepiej zapowiadające muzyczne osobowości.

Tekst piosenki
MOA – Ile udźwignie niebo
Gdy przyjdzie czas opowieść snuć
Ze wszystkich sił odnajdę cię
Bezpieczny mróz otulił już
Samotny las rozdartych drzew
Tak długo w ciszy będą trwać
Dopóki zima odda świat
Jak dużo niebo może znieść
Gdy modlę się
Gdy modlę się
Ile ptaków
Ile burz
Nie ma blizn
Skąd wiedzieć już
Czy moje łzy udźwignie też
udźwignie też
gdy przyjdzie czas
opowiem mu
nie było łatwo wiosną być
każdemu płacić przyszło tu
by zmienić ziemie w dywan pstry
by drzew mogły dalej być
dopóki świat będzie chciał żyć
Jak dużo niebo może znieść
Gdy modlę się
Gdy modlę się
Ile ptaków
Ile burz
Nie ma blizn
Skąd wiedzieć już
Czy moje łzy udźwignie też
udźwignie też

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...