Blade Runner 2049: Zobacz kolejny miniprequel (WIDEO)

Do sieci trafiła kolejna krótkometrażówka, która ma wprowadzić widzów w świat filmu “Blade Runner 2049”.

Wcześniej twórcy opublikowali obrazek rozgrywający się w 2036 roku i skupiający się na postaci granej przez Jareda Leto. Teraz otrzymaliśmy filmik ukazujący wydarzenia z 2048 roku. Głównego bohatera tym razem portretuje Dave Bautista.

Akcja “Blade Runner 2049” rozgrywa się 30 lat po historii z pierwszego obrazu z 1982 roku, którego podstawą była powieść Philipa K. Dicka “Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”.

Ryan Gosling gra policjanta z Los Angeles, zwanego K. Funkcjonariusz odkrywa dawną tajemnicę, która może resztki istniejącego społeczeństwa pogrążyć w chaosie. Tajemnica prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginał 30 lat wcześniej.

W obsadzie znaleźli się ponadto Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, with Dave Bautista, Edward James Olmos i Jared Leto.

Za kamerą stanął Denis Villeneuve, który zaprosił do współpracy operatora Rogera Deakinsa (razem zrealizowali “Sicario”). Ridley Scott, twórca “Łowcy androidów”, zostawił dla siebie rolę producenta. Scenariusz napisali Hampton Fancher, współtwórca dzieła z 1982 roku i Michael Green. Za muzykę odpowiada Jóhannem Jóhannsson, którego wspiera Hans Zimmer.

Premiera “Blade Runner 2049” wyznaczona została na 6 października 2017 roku.

Jared Leto zagrał Jokera w filmie “Legion samobójców” (“Suicide Squad”). Laureat Oscara za “Witaj w klubie” ostatnio potwierdził też udział w obrazie “Bloodshot”. Ponadto do sieci trafił niedawno nowy singel jego rockowej kapeli, Thirty Seconds To Mars. Utwór nosi tytuł “Walk On Water”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne