MUZOTAKTDebiutyDwa nowe utwory Coals z debiutanckiego albumu!

Dwa nowe utwory Coals z debiutanckiego albumu!
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

13 października ukaże się debiutancki albumu polskiej elektronicznej formacji Coals. Pierwsze dzieło śląskiego duetu nosi tytuł “Tamagotchi”.

Ten jeden z najbardziej regularnie koncertujących zagranicą polskich zespołów regularnie podsyca oczekiwania, na przestrzeni kilku miesięcy prezentując kolejne single (“Rave03′”, “Lato 2002” i “S.I.T.C.”).

REKLAMA

Na miesiąc przed płytą duet postanowił podzielić się nie jednym a dwoma nowymi utworami, kolejno “VHS Nightmare” i “Hauntology”. Można je znaleźć pod tym adresem.

Oba numery pokazują nowe oblicze zespołu, ukształtowane przez liczne koncerty i szereg najświeższych inspiracji. “Hauntology” to w zamyśle bardzo chaotyczna muzyczna mozaika, która ma przywodzić na myśl nostalgiczne obrazki ze starej, zniszczonej kliszy. W utworze “VHS Nightmare” gościnnie pojawia się dobrze znany trójmiejski producent – Hatti Vatti. Kompozycja roboczo nosiła nazwę “twinpeaks rap”, co wydaje się dość szczegółowo opisywać jej charakterystykę.

Materiały promocyjne partnera

“Tamagotchi” to album bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów.

Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa.

Oprócz występów w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, Coals w listopadzie i grudniu zagrają w dziewięciu miastach w Polsce.

Oto harmonogram:
Tamagotchi Tour:
10 listopada – Łódź, Pop’n’Art
11 listopada – Sopot, Sfinks700
17 listopada – Lublin, Dom Kultury
18 listopada – Katowice, Fabryka Porcelany
19 listopada – Kraków, Zet Pe Te (+ Lor)
30 listopada – Toruń, NRD
1 grudnia – Poznań, Scena Na Piętrze
2 grudnia – TBA
3 grudnia – Warszawa, Niebo (Distorted Club)

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.

Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA