Dwa nowe utwory Coals z debiutanckiego albumu!

Dwa nowe utwory Coals z debiutanckiego albumu!
fot. Maciej Gapiński © Wszelkie prawa zastrzeżone

13 października ukaże się debiutancki albumu polskiej elektronicznej formacji Coals. Pierwsze dzieło śląskiego duetu nosi tytuł “Tamagotchi”.

Ten jeden z najbardziej regularnie koncertujących zagranicą polskich zespołów regularnie podsyca oczekiwania, na przestrzeni kilku miesięcy prezentując kolejne single (“Rave03′”, “Lato 2002” i “S.I.T.C.”).

Na miesiąc przed płytą duet postanowił podzielić się nie jednym a dwoma nowymi utworami, kolejno “VHS Nightmare” i “Hauntology”. Można je znaleźć pod tym adresem.

Oba numery pokazują nowe oblicze zespołu, ukształtowane przez liczne koncerty i szereg najświeższych inspiracji. “Hauntology” to w zamyśle bardzo chaotyczna muzyczna mozaika, która ma przywodzić na myśl nostalgiczne obrazki ze starej, zniszczonej kliszy. W utworze “VHS Nightmare” gościnnie pojawia się dobrze znany trójmiejski producent – Hatti Vatti. Kompozycja roboczo nosiła nazwę “twinpeaks rap”, co wydaje się dość szczegółowo opisywać jej charakterystykę.

“Tamagotchi” to album bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów.

Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa.

Oprócz występów w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, Coals w listopadzie i grudniu zagrają w dziewięciu miastach w Polsce.

Oto harmonogram:
Tamagotchi Tour:
10 listopada – Łódź, Pop’n’Art
11 listopada – Sopot, Sfinks700
17 listopada – Lublin, Dom Kultury
18 listopada – Katowice, Fabryka Porcelany
19 listopada – Kraków, Zet Pe Te (+ Lor)
30 listopada – Toruń, NRD
1 grudnia – Poznań, Scena Na Piętrze
2 grudnia – TBA
3 grudnia – Warszawa, Niebo (Distorted Club)

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.

Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift: Nowy singiel zdetronizował mega hit Despacito

zespoły weselne