Pasja na kredyt

Pasja na kredyt
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Czym kierować się podczas wyboru najlepszego kredytu na nasz wymarzony sprzęt? Pomimo faktu, że kredyt konsumencki to dość prosty produkt, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy kredyt na sfinansowanie zakupu potrzebnego sprzętu będzie dla nas najlepszym wyborem. W końcu może okazać się, że oferty pożyczki online będą atrakcyjniejsze. Najważniejsze jednak, by odpowiadały one na nasze potrzeby.

Jak mądrze wybrać pożyczkę?

Po tym, jak ustalisz, że pożyczka będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, ustal kwotę, jakiej potrzebujesz. Jeśli już decydujesz się przejść przez procedurę kredytową, dobrze jest zawnioskować o wyższą kwotę – o ile tylko masz wystarczającą zdolność kredytową, którą możemy przeznaczyć na inne wydatki, np. podróż, podczas której zrobimy wyjątkowe fotografie.

Nie bez znaczenia jest również okres kredytowania, bo będzie on wpływać na wysokość comiesięcznej raty. Uznaje się, że miesięczne obciążenia wynikające ze spłaty różnych kredytów nie powinny przewyższać 60 proc. naszych przychodów. Dołóż wszelkich starań, aby trzymać się tej zasady, bo w innym wypadku sprowadzisz na siebie znacznie poważniejsze problemy finansowe

Porównując oferty różnych pożyczkodawców, zwróćmy uwagę na wysokość marży danego i prowizji.

Warto również dowiedzieć się, czy bank nalicza opłaty towarzyszące, np. opłaty za rozpatrzenie wniosku, jak to bywa w niektórych instytucjach finansowych. Dobrze jest sprawdzić z wyprzedzeniem, w jakiej formie musimy przedstawić bankowi informację o naszych dochodach.

Pamiętaj, że to będzie uzależnione zarówno od procedury konkretnego banku, jak i od tego, jaka jest podstawa naszego dochodu (czy uzyskujemy go z umowy o pracę, umowy zlecenia czy jako samozatrudnieni). O to, gdzie procedura jest najprostsza, warto zapytać doradcę w sieci pośrednictwa finansowego, który ma doświadczenie z różnymi bankami i podpowie nam, gdzie najszybciej uzyskamy zgodę kredytową. Warto się z nim skonsultować, zwłaszcza, jeśli zależy nam na czasie.

Przed podpisaniem umowy oczywiście czytamy ją uważnie, zwracając uwagę na ewentualne zapisy o dodatkowych opłatach naliczanych za całościową lub częściową spłatę kredytu przed terminem. Podczas wyboru firmy pożyczkowej, warto wziąć pod uwagę ranking ze strony chwilowkiok.pl.

Jako, że Twój wymarzony sprzęt może kosztować np. tyle co samochód, warto również pomyśleć o wykupieniu na niego ubezpieczenia. Jego koszt będzie niewielki, a świadomość, że wymarzone urządzenie jest odpowiednio chronione bardzo ważna.

▸ Przeczytaj również: Pożyczka pozabankowa: Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

zespoły weselne