George Michael: Film o wokaliście wkrótce w telewizji polskiej!

George Michael
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Na 21 października wyznaczono datę premiery dokumentu “George Michael: Freedom”. Na polskie ekrany dzieło trafi 1 listopada dzięki Canal+.

Dzieło skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie wydania albumu “Listen Without Prejudice Vol. 1”.

Na potrzeby filmu przeprowadzono wywiady z modelkami, które wystąpiły w nakręconym przez Davida Finchera teledysku “Freedom! 90”, czyli Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjaną Patitz i Lindą Evangelistą.

Ponadto usłyszymy wypowiedzi takich gwiazd, jak Stevie Wonder, Elton John, Ricky Gervais, Nile Rogers, Mark Ronson, Tracey Emin, Liam Gallagher, Mary J. Blige, Jean Paul Gaultier, James Corden i Tony Bennett.

Przypomnijmy, że do sieci niedawno trafił numer “Fantasy”, będący efektem współpracy George’a Michaela i Nile’a Rodgersa.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były “Wake Me Up Before You Go-Go”, “Everything She Wants” czy “Careless Whisper”.

Solową karierę zaczął w drugiej połowie lat 80. Jego najważniejsze dzieła to “Faith” i “Listen Without Prejudice Vol. 1”. Płyty muzyka rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne