Metallica: Posłuchaj nieznanej piosenki “For Whom the Bell Tolls”

Metallica
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Metallica zaprezentowała niepublikowaną dotąd koncertową wersję utworu “For Whom the Bell Tolls”.

“For Whom the Bell Tolls (Live at Hampton Coliseum)” promuje nadchodzącą reedycję Metallica“Master of Puppets”. Numer zarejestrowano w Hampton Coliseum w Hampton, w stanie Wirginia 3 sierpnia 1986 roku.

Zremasterowana edycja słynnej płyty ukaże się 10 listopada i będzie dostępna w kilku formatach wzbogaconych o bonusowe, wcześniej nie publikowane materiały.

Fani otrzymają: Standard LP, Standard CD, 3 CD Expanded Edition, a także Limited Edition Deluxe Box Set. The Expanded Edition będzie zawierało nigdy niepublikowane nagrania demo, wczesne miksy, wywiady, utwory live, a także 28-stronicową książeczkę.

The Limited Edition Deluxe Box Set oprócz wcześniej niewydanych nagrań i wywiadów zostało ponadto wzbogacone o 108-stronicową książkę w twardej oprawie, 3 płyty winylowe, 10 CD, kasetę, 2 pyty DVD, litografię, folder z odręcznie napisanymi tekstami, a także zestaw 6 plakietek.

“Master of Puppets” oryginalnie ukazało się 3 marca 1986 roku nakładem Elektra Records i było pierwszym albumem w dyskografii zespołu Metallica, który zyskał status platyny. Płyta ostatecznie rozeszła się w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy na świecie, w samym tylko USA pokrywając się sześciokrotną platyną.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 150 milionów płyt na całym świecie.

Kapela zagra w Polsce w ramach promocji wydanego w listopadzie 2016 roku albumu “Hardwired… To Self-Destruct”. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 w Tauron Arenie Kraków. Biletów już nie ma.

Metallica: For Whom the Bell Tolls (Live at Hampton Coliseum)

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne