Po sukcesie takich artystów jak Sarsa, Natalia Nykiel czy Rafał Brzozowski przyszedł czas na kolejnych wokalistów wyłonionych z grona wielu talentów w programie „The Voice of Poland” – Eleanore Krieger.

Pierwszy singiel założycieli zespołu Eleanore Krieger, Ernesta Staniszka i Wojciecha Baranowskiego, to zapowiedź mającej pojawić się wiosną płyty.

Na perkusji zagrał Filip Janowski, na basie Konrad Kiełbasa, na klawiszach Klaudiusz Szpytma, a na gitarach Wojciech Baranowski, który jest także autorem tekstu i muzyki.

Przełomem w karierze zespołu był udział Ernesta, a później Wojtka, w programie telewizyjnym The Voice of Poland. Twórczość grupy zaczęła nabierać tempa, zespół zagrał wiele koncertów i ukształtował własny styl muzyczny.

Eleanore Krieger swoje utwory nagrywa w Penguin Records pod czujnym okiem Jacka Antosika. W tym roku usłyszymy jeszcze drugi singiel z ich debiutanckiej płyty.

Ernest Staniaszek i Wojtek Baranowski poznali się w liceum w Piotrkowie Trybunalskim na próbie chóru szkolnego. Grupa zadebiutowała na Life Festival Oświęcim 2014, grając na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Eric Clapton, Soundgarden czy Edyta Bartosiewicz.

Ernest Staniaszek studiował Realizację Dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i muzyki. Z zespołami Amnezja, Eleanore Krieger i Ultima zagrał ponad 400 koncertów w kraju i za granicą.

Wojtek Baranowski to wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów, który grał na jednej scenie z takimi artystami jak Perfect czy Myslovitz.

ZOBACZ TELEDYSK
Eleanore Krieger – ILE POZOSTANIE W NAS

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!