Artur Rojek powraca z nowym singlem i zapowiada koncertowy album!

Oceń jako pierwszy!

Artur Rojek podzielił się nowym nagraniem. Nie jest to jego autorska kompozycja, lecz cover meksykańskiego przeboju “Cucurrucucu Paloma”.

Piosenka ta zapowiada płytę “Artur Rojek koncert w NOSPR”, której premiera będzie mieć miejsce 3 listopada.

– Dwa wielkie francuskie hity lat 70. “Et Si Tu N’Existe Pas” i “L’ete Indien” i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa – opowiada wokalista. – Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk.

Przez wiele lat Cuccuruccu siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem… Aż do momentu filmu “Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje.

Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu “Składam się z ciągłych powtórzeń. Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover.

Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: “a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?” odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z “Don’t Answer Me” Alan Parsons Project (Lenny Valentino), “Et Si Tu N’Existe Pas” (Myslovitz) i “Cuccuruccu Paloma” (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić.

“Artur Rojek koncert w NOSPR” to zapis występu, który odbył się 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach. Artur Rojek zagrał tam wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

Artur Rojek, były frontman Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, w kwietniu 2014 roku wydał solową płytę “Składam się z ciągłych powtórzeń”, z której pochodzi przebój “Beksa”.

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne