Artur Rojek powraca z nowym singlem i zapowiada koncertowy album!

Artur Rojek podzielił się nowym nagraniem. Nie jest to jego autorska kompozycja, lecz cover meksykańskiego przeboju “Cucurrucucu Paloma”.

Piosenka ta zapowiada płytę “Artur Rojek koncert w NOSPR”, której premiera będzie mieć miejsce 3 listopada.

– Dwa wielkie francuskie hity lat 70. “Et Si Tu N’Existe Pas” i “L’ete Indien” i jeden hiszpański w wykonaniu Julio Iglesiasa to piosenki z mojego dzieciństwa – opowiada wokalista. – Do teraz przenika mnie specyficzne uczucie, kiedy je słyszę. Przypominam sobie wakacje nad morzem, muzykę z dancingów słyszaną zza szyb hoteli podczas wieczornych spacerów po deptaku i lodowaty Bałtyk.

Przez wiele lat Cuccuruccu siedziało gdzieś we mnie, ale w natłoku różnych innych spraw z czasem o nim zapomniałem… Aż do momentu filmu “Porozmawiaj z nią” Almodovara, w którym wykonuje ją słynny brazylijski piosenkarz Caetano Veloso. Tu brzmi zupełnie inaczej. Jest bardziej subtelna, minimalna i trudniejsza rytmicznie, ale to chyba najpiękniejsza wersja jaka istnieje.

Oglądaliśmy to z Bartkiem Dziedzicem często w przerwach podczas nagrywania albumu “Składam się z ciągłych powtórzeń. Tuż przed ostatnią trasą promującą mój debiut solowy padł pomysł, żeby zrobić z tego cover.

Zdarzyło mi się to dwa, może trzy razy, że na rzucone hasło: “a może zrobimy (tutaj pada tytuł piosenki)?” odpowiedzieć od razu TAK. Tak było z “Don’t Answer Me” Alan Parsons Project (Lenny Valentino), “Et Si Tu N’Existe Pas” (Myslovitz) i “Cuccuruccu Paloma” (solo). Cieszę się, że mogę teraz się tym z Wami podzielić.

“Artur Rojek koncert w NOSPR” to zapis występu, który odbył się 29 listopada 2015 roku w zjawiskowej sali NOSPR w Katowicach. Artur Rojek zagrał tam wraz ze swoim zespołem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Na płycie znajdą się zarejestrowane na żywo utwory z autorskiego repertuaru Artura, ale także wyjątkowe covery przygotowane specjalnie na ten koncert i utwory z repertuaru kultowych grup Lenny Valentino i Myslovitz, których Artur był wokalistą i liderem.

Artur Rojek, były frontman Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, w kwietniu 2014 roku wydał solową płytę “Składam się z ciągłych powtórzeń”, z której pochodzi przebój “Beksa”.

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne