MUZOTAKTMUZYKANowy singielMaciej Maleńczuk ma zaśpiewać coś o cyrku

Maciej Maleńczuk ma zaśpiewać coś o cyrku
M

REKLAMA
REKLAMA

Maciej Maleńczuk zaprezentował drugi singel pochodzący z albumu “Maleńczuk gra Młynarskiego”.

Po “Żniwnej dziewczynie” artysta opublikował utwór “Mam zaśpiewać coś o cyrku” z mistrzowskim tekstem Wojciecha Młynarskiego. Chociaż powstał kilka dekad temu, nie sposób nie zauważyć jego uniwersalnego charakteru.

REKLAMA

Młynarski wylicza kolejne absurdy otaczającej go rzeczywistości politycznej, by w finale dojść do gorzkiej puenty: “Bo, Kochani, kto na co dzień żyje w cyrku, temu cyrkiem zdaje się normalne życie”. Ramię w ramię z warstwą tekstową, idą autorskie kompozycje i wokalne interpretacje Macieja Maleńczuka, które brawurowo podkręcają klimat poezji Młynarskiego.

Płyta “Maleńczuk gra Młynarskiego” ukaże się 13 października. Towarzyszyć jej będzie trasa koncertowa, na której artysta wykona piosenki Wojciecha Młynarskiego na żywo.

Maciej Maleńczuk to muzyk wyrazisty i kontrowersyjny, umiejętnie i na własnych zasadach budujący pomost między awangardą a szerokim mainstreamem. W stu procentach potwierdza to płyta “Maleńczuk gra Młynarskiego”. Muzyk tym razem wziął na warsztat dwanaście utworów zmarłego w marcu tego roku wybitnego polskiego poety i tekściarza, Wojciecha Młynarskiego.

Praca nad płytą zakończyła się cztery dni przed śmiercią artysty, który z powodów zdrowotnych nie mógł spotkać się z Maleńczukiem, by cały projekt przedyskutować. Za to zielone światło dał płycie syn artysty, Jan Młynarski.

Muzyk zaprosił do nagrania krakowskich instrumentalistów – perkusistę Wiesława Jamioła, basistę Dominika Wywrockiego i wirtuoza gitary Marka Piątka, z którymi wspólnie stworzył wyraziste, muzyczne interpretacje do słów jednego z najwybitniejszych polskich tekściarzy.

https://www.youtube.com/watch?v=00D4az2Pi3Y

▸ Przeczytaj również: Linkin Park: Zobacz nowy teledysk i zapowiedź koncertu!

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA