Nadeszła jesień. Pora roku, o której połączenie trip hopu i jazzu, jakie proponuje wrocławska grupa Mikromusic, smakuje wyjątkowo.

mikromusicWłaśnie niemal równo z początkiem jesieni, odbyła się premiera piątej studyjnej płyty Natalii Grosiak i kolegów, zatytułowanej “Matka i żony”.

W sieci jest już kolejna promująca ją piosenka. Pięknie leniwie snująca się kompozycja “Bezwładnie”, ze słowami i muzyką Natalii Grosiak, zwiastuje piąty album Mikromusic.

Natalia dzieli w niej wokal ze Skubasem. Teledysk do utworu zrealizowali Katia Priwieziencew i Grzegorz Hartfiel (odpowiednio, reżyser i operator).

Płytę “Matka i żony” wyprodukował gitarzysta Mikromusic, Dawid Korbaczyński. Wypełniło ją 11 piosenek. Nie wszystkie są melancholijne i liryczne.

Słychać też w nich sporą energię (np. “Matka Teresa”), z jakiej Mikromusic słynie podczas koncertów. W tekstach Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Singlowa piosenka “Bezwładnie”, a także trzy inne utwory Mikromusic, znalazły się filmie “Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza.

Natalia Grosiak gra w nim epizodyczną rolę. Obraz, zapowiadany, jako najpiękniejszy polski film o miłości i reklamowany hasłem “Kochaj jakby jutra miało nie być”, przedstawia historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia wyjątkowej osoby, Magdaleny Propokopowicz.

ZOBACZ TELEDYSK
MIKROMUSIC FEAT. SKUBAS – BEZWŁADNIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!