Gorillaz pierwszą gwiazdą Open’era 2018

Gorillaz prezentuje nowy remiks -
pobierz
pobierz
pobierz

Poznaliśmy pierwszego wykonawcę, który zagra na przyszłorocznej edycji festiwalu Open’er. Animowana supergrupa Gorillaz, która stała się światowym fenomenem po raz pierwszy wystąpi na festiwalowej scenie w Polsce. Damon Albarn z zespołem pojawi się w Gdyni 6 lipca 2018 roku.

Od czasu ich pierwszego wydawnictwa w 2001 roku, Gorillaz stali się globalnym zjawiskiem i osiągnęli przełomowy w muzyce popularnej sukces. Debiutancki album Gorillaz sprzedał się w nakładzie 6 milionów egzemplarzy i zawierał uwielbiane po dziś dzień single “Clint Eastwood” i “19-2000”.

Następca debiutu, wydany w 2005 roku “Demon Days” przyniósł im jeszcze większą popularność, a single “DARE”, “Dirty Harry” i nagrodzony Grammy “Feel Good Inc.” stały się hitami w Europie i Ameryce. Ten moment to także ich pierwszy nr 1 w Wielkiej Brytanii – na szczyt listy wspiął się “DARE” – oraz opinia jednej z najlepszych płyt roku.

W 2010 roku Gorillaz powrócili ze swoją trzecią płytą zatytułowaną “Plastic Beach”, swoistą podróżą ze Wschodu na Zachód w towarzystwie tak zróżnicowanych gości, że trudno było w tamtym czasie o większy eklektyzm. Razem z Gorillaz nagrywali Lou Reed i Snoop Dogg, De La Soul i Mos Def, ale także The Syrian National Orchestra Of Arabic Music i pokręcona jazzowa formacja Hypnotic Brass Ensemble.

Do składu dołączyli wtedy znani z The Clash Mick Jones i Paul Simonon, którzy zagrali razem po raz pierwszy od czasu rozpadu swojej macierzystej formacji. Przy okazji “Plastic Beach” Gorillaz zagrali pierwszą pełną trasę koncertową obejmującą zarówno występy festiwalowe jak i koncerty w wielkich halach.

Wydany w tym roku “Humanz”, pierwszy album Gorillaz od siedmiu lat to ich najbogatszy i najbardziej panoramiczny album, opisywany jako rowerowa przejażdżka przez hip-hop, R&B, pop, reggaeton, soul i rock and roll.

Na “Humanz” Murdoc, Noodle, Russel i 2D jak zwykle zaprosili do współpracy grono uznanych artystów (wśród nich m.in. Jehnny Beth z Savages, Danny’ego Browna, Benjamina Clementine’a, De La Soul, Grace Jones, Zebra Katz czy Pusha T) i ponownie przesunęli granice współczesnej muzyki.

Przyszłoroczna edycja festiwalu Open’er odbędzie się w dniach 4-7 lipca, ponownie na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry wprosiła się na wesele! (ZDJĘCIA)

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...
PODZIEL SIĘ