Era – wielki powrót – nowy album już 3 listopada! (WIDEO)

20 lat temu, Eric Levi, francuski gitarzysta rockowy, a także twórca wielu soundtracków, zaprezentował światu swój nowy projekt pod nazwą Era. Pierwszy utwór Ery, kultowe już dziś Ameno, był oryginalnym połączeniem elektroniki ze śpiewami chóralnymi. Dziś można by powiedzieć, że utwór był viralowym hitem, ale wtedy jeszcze nikt nie używał takiego pojęcia.

Pod szyldem Era ukazało się ostatecznie 6 albumów, które rozeszły się na świecie w łącznym nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy! Dla uczczenia 20-lecia działalności Ery, francuski kompozytor i wizjoner stworzył nowe dzieło – The 7th Sword, czyli siódmy album w dyskografii Ery.

Na płytę trafił zarówno nowy repertuar, jak i kilka klasyków w nieco unowocześnionych wersjach – m.in. reinterpretacja 7 Seconds, wielkiego hitu Youssou N’Dour i Neneh Cherry, w 1994r., tym razem wykonane przez niezwykle utalentowaną syryjską wokalistkę Rachę Rizk. Dla Erica Levi esencją płyty The 7th Sword są 2 premierowe utwory, w których również śpiewa Racha.

Album zamyka niezwykle inspirująca wersja I Believe – utworu, który powstał prawie 2 dekady temu specjalnie dla papieża Jana Pawła II. Trzeci premierowy utwór jaki pojawia się na płycie to I Fall For You, w którym gościnnie zaśpiewała Amoria. Na The 7th Sword znalazł się również nowy remix Ameno, a także remix popowego hitu Kilimandjaro.

Wierny swojej filozofii na The 7th Sword, Eric Levi po raz kolejny jest w stanie zaskoczyć odbiorców przekraczając muzyczne granice. „Moją główną intencją jest stworzenie idealnego soundtracku do wielkiego, epickiego filmu, który jeszcze nie został nakręcony” – wyznaje kompozytor.

1. Hurricane
2. 7 Seconds
3. Kilimandjaro – Brian Levi remix
4. Ameno – The City Remix
5. I Fall For You
6. Something Exciting
7. Agnus Deorem
8. Nomen Adore
9. I Believe

▸ Przeczytaj również: Katy Perry wprosiła się na wesele! (ZDJĘCIA)

zespoły weselne