Gal Gadot – dlaczego chciała porzucić aktorstwo?

Gal Gadot - dlaczego chciała porzucić aktorstwo?
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Niewiele brakowało, a Wonder Woman wyglądałaby zupełnie inaczej, a świat nie dowiedziałby się, kim jest Gal Gadot. Gwiazda przyznała, że na pewnym etapie kariery rozważała porzucenie aktorstwa.

Pochodząca z Izraela Gal Gadot chciała opuścić Hollywood i wrócić do ojczyzny na studia nim dostała rolę, która zapewniła jej sukces i uznanie.

– Zanim zostałam “Wonder Woman”, myślałam o tym, by już nigdy nie wracać do Los Angeles, by zostać w Izraelu, wrócić na uniwersytet, zająć się czymś innym – wspomina.

– Zbyt wiele razy mnie odrzucano. Idziesz na przesłuchania, oddzwaniają do ciebie, idziesz na próby i słyszysz, że ta rola zmieni twoje życie, ale w końcu jej nie dostajesz. Miałam już tego dosyć.

Gadot niełatwo było też pogodzić pracę w Kalifornii z życiem rodzinnym – mąż pracował wówczas głównie w Tel Awiwie. Wychowywali też córkę, dziś 5-letnią Almę, która doczekała się w międzyczasie siostry imieniem Maya (ma 7 miesięcy).

Gal Gadot po raz pierwszy przywdziała kostium Wonder Woman w obrazie “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, ale prawdziwym sukcesem okazał się tegoroczny film poświęcony dzielnej księżniczce Amazonek.

Obraz “Wonder Woman” zarobił już na całym świecie ponad 800 milionów dolarów. Akcja produkcji rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Wonder Woman (Gal Gadot), mim została superbohaterką, była Dianą, księżniczką Amazonek, wyszkoloną, by być niepokonaną wojowniczką.

Pewnego dnia poznaje amerykańskiego pilota (Chris Pine), który rozbija się u wybrzeży. Kiedy mężczyzna opowiada jej o wielkim konflikcie, który ma miejsce na świecie, Diana opuszcza dom, przekonana, że może zatrzymać zagrożenie. Walcząc w wojnie, która ma zakończyć wszystkie wojny, Diana odkrywa swe moce i swe przeznaczenie.

Studio Warner Bros. już zamówiło sequel. “Wonder Woman 2” trafi do kin 13 grudnia 2019 roku. W roli głównej ponownie wystąpi Gal Gadot, a za kamerę wraca Patty Jenkins.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wraca na scenę po przeszczepie – kiedy?

zespoły weselne