Muzyka

Christina Aguilera upamiętni Whitney Houston i kinowy hit “Bodyguard”

Christina Aguilera przymierza się do powrotu na scenę i to z ambitnym przedsięwzięciem. Wokalistka upamiętni Whitney Houston i kinowy hit “Bodyguard”.

Wokalistka szykuje specjalny występ na American Music Awards. Popowa gwiazda sięgnie po przeboje Whitney Houston z soundtracku do filmu “Bodyguard”.

Projekt związany jest z 25-leciem wydania płyty z muzyką z obrazu z Kevinem Costnerem i Whitney Houston. To właśnie na ścieżce muzycznej znalazł się superprzebój “I Will Always Love You”. Soundtrack w pierwszym tygodniu od premiery rozszedł się w nakładzie miliona egzemplarzy. Łącznie na całym świecie album znalazł 45 milionów nabywców.

O występie z repertuarem z “Bodyguard” Aguilera poinformowała na Twitterze. Show zaplanowano na 19 listopada. Christinę zapowie aktorka, Viola Davis.

17 listopada do sprzedaży trafi wydawnictwo zatytułowane “Whitney Houston – I wish You Love: More From The Bodyguard”. W zestawie znajdą się niepublikowane koncertowe i studyjne nagrania Whitney Houston. Reedycja zawierać będzie utwory z “The Bodyguard Tour” zarejestrowane między 1993 a 1995. Fani otrzymają ponadto remiks “I’m Every Woman” i alternatywne wersje piosenek z oryginalnej płyty.

Przypomnijmy, że w filmie “Bodyguard” z 1992 roku mogliśmy podziwiać Whitney Houston w roli gwiazdy pop, którą ktoś próbuje zamordować. Jej jedynym obrońcą jest osobisty ochroniarz – w tej roli zobaczyliśmy Kevina Costnera.

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku. Jej ostatnie, aktorskie i muzyczne dokonaniem to film “Sparkle” i towarzyszący mu soundtrack.

Dorobek Christiny Aguilery zamyka album “Lotus” z listopada 2012 roku. W 2015 roku gwiazda nagrała piosenki “The Real Thing” i “Shotgun” do serialu “Nashville” oraz “Anywhere But Here” na musicalową płytę “Finding Neverland”.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wraca na scenę po przeszczepie – kiedy?

Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: BodyguardChristina AguileraWhitney Houston