MUZOTAKTNEWSYGwiazdyBob Dylan: Noblowski wykład dostępny jako książka

Bob Dylan: Noblowski wykład dostępny jako książka
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Osławiony noblowski wykład Boba Dylana został wydany w formie książki.

Wykład noblisty spisano na 32 stronach, które na amerykański rynek wypuściła firma Simon & Schuster. Wydawnictwo dostępne jest z miękką okładką i w limitowanej wersji z twardą, podpisaną przez Dylana.

REKLAMA

Do sprzedaży trafi zaledwie 100 kopii edycji z autografem w cenie 2,5 tysiąca dolarów za sztukę. Więcej o tej wersji można znaleźć pod tym adresem. O regularnym wydawnictwie za 16,99 dolara można przeczytać tutaj.

Przygotowanie wykładu było konieczne, jeśli artysta chciał odebrać związane z prestiżowym wyróżnieniem 8 milionów koron szwedzkich (około 900 tysięcy dolarów). Dylan zobowiązał się wygłosić wykład, ale nie w tradycyjnej formie. Postanowił nagrać go w Ameryce i przesłać do Szwecji. Trwającego pół godziny wykładu można posłuchać poniżej.

Przypomnijmy, że Bob Dylan został laureatem literackiego Nobla “za stworzenie nowej poetyckiej ekspresji, która wpisała się w wielką tradycję amerykańskiej pieśni”.

Materiały promocyjne partnera

Ogłoszono to w październiku 2016 roku. 76-letni Amerykanin odebrał zaszczytne wyróżnienie – dyplom oraz medal – 1 kwietnia 2017 roku.

Bob Dylan obecny jest na muzycznej scenie od końca lat 50. Jest twórcą hymnów “Blowin’ In The Wind”, “Like A Rolling Stone” czy protest songów “The Times They Are a-Changin”, “Hurricane”, a także przebojów “Lay Lady Lay”, “Knockin’ On Heaven’s Door” oraz “Rainy Day Women #12 & 35”. Na koncie ma nagrody Grammy, Oscara i Pulitzera. W 1988 został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez wraca na scenę po przeszczepie – kiedy?

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA