Duet MALKY tworzą wokalista Daniel Stoyanov oraz producent i klawiszowiec Michael Vajna.

MALKY
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Nazwa MALKY pochodzi z języka bułgarskiego i znaczy po prostu “mały chłopiec”. Daniel wyemigrował z Bułgarii do Niemiec jako niemowlę. Z kolei Michael ma węgierskie korzenie.

Poszukiwanie miejsca, które można nazwać domem było częstym tematem ich rozmów i nieskończonym źródłem inspiracji dla muzyki i tekstów. Malky postanowili odświeżyć brzmienie lat 60. za pomocą współczesnych możliwości aranżacyjnych i producenckich.

Łącząc potencjał klasycznych utworów soul/ R&B z subtelnymi, elektronicznymi elementami, stworzyli prawdziwie wyjątkowe brzmienie – wymagające i melancholijne, ale zapadające w pamięć i odważne.

„Soon” – debiutancki album, który ukazał się latem ub.r. sprawił, że niemieckie media zwróciły na nich uwagę. Zaowocowało to licznymi wystąpieniami w telewizji, prasie i radiu oraz trasą promującą wydawnictwo po Niemczech, Austrii i Szwajcarii (ponad 100 wyprzedanych koncertów).

Międzynarodową rozpoznawalność duet zyskał występując na takich festiwalach jak: Eurosonic Noorderslag, Sonic Visions czy Reeperbahn Festival. Ponadto, zaprezentował się ostatnio przed uczestnikami MUSEXPO w Los Angeles.

Zyskawszy wielką popularność w Niemczech, MALKY ze swoim nadchodzącym wydawnictwem „DIAMONDS” są gotowi rozkochać w sobie resztę świata.

Na EP-ce, która ukazuje się 9 października znalazło się 5 utworów:
1. Diamonds
2. History of Broken Hearts
3. Beautiful Vacation
4. Human Love
5. Diamonds (wersja akustyczna)

ZOBACZ TELEDYSK
MALKY – DIAMONDS

ZOBACZ TELEDYSK
MALKY – HISTORY OF BROKEN HEARTS

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!