Film Aarona Sorkina zamiast obrazu z Kevinem Spaceyem zamknie AFI Fest

pobierz
pobierz
pobierz

Tego należało się spodziewać. Obraz “Wszystkie pieniądze świata”, w którym oryginalnie zagrał Kevin Spacey został wycofany z programu AFI Festu. Jego miejsce zajął reżyserski debiut Aarona Sorkina, “Molly’s Game”.

Przypomnijmy, że w obliczu skandalu związanego ze Spaceyem, wytwórnia Sony postanowiła wyciąć rolę aktora z filmu “Wszystkie pieniądze świata” (“All the Money in the World”), który wyreżyserował Ridley Scott. Rolę Johna Paula Getty’ego Sr przejmie Christopher Plummer. Zdjęcia z jego udziałem powstaną w ciągu nadchodzących tygodni. Całość zostanie skorygowana cyfrowo.

W wyniku tej decyzji, i za sugestią Ridleya Scotta, zdecydowano się usunąć produkcję z programu Festiwalu Amerykańskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obraz miał zamykać imprezę 16 listopada. Ostatecznie widzowie na finał AFI Festu obejrzą “Molly’s Game” Aarona Sorkin.

W roli głównej w “Molly’s Game” występuje Jessica Chastain. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku, Molly Bloom (Jessica Chastain), dwudziestokilkulatka z Loveland w Colorado, wcześniej narciarka, stała się królową pokera. Dziewczyna organizowała ekskluzywne turnieje pokerowe, na które chcieli się dostać możni tego świata, ale na które zaproszenia dostawali tylko nieliczni. W obsadzie znaleźli się również Idris Elba, Kevin Costner, Michael Cera, Jeremy Strong, Chris O’Dowd i Bill Camp.

Dramat “Wszystkie pieniądze świata” opowiada o porwaniu Johna Paula Getty’ego III i desperackich próbach jego matki Gail Harris (w tej roli Michelle Williams), by przekonać dziadka chłopca (Charlie Plummer) do zapłacenia okupu. Potentat naftowy John Paul Getty Sr (oryginalnie Kevin Spacey, teraz Christopher Plummer), który uważany był za najbogatszego człowieka na świecie, początkowo nie chciał zgodzić się, by zapłacić porywaczom. Mark Wahlberg gra byłego agenta CIA – Fletchera Chase’a, który ma pomóc w odzyskaniu dziecka.

Scenariusz napisał David Scarpy. Polska premiera na razie jest ustalona na 5 stycznia. Co więcej, polski dystrybutor niedawno opublikował zwiastun jeszcze ze Spacyem w roli Getty’ego. Klip znajduje się poniżej.

Przypomnijmy, że Anthony Rapp (“Star Trek: Discovery”) twierdzi, że ponad 30 lat temu, gdy miał zaledwie 14 lat Spacey robił mu niestosowne propozycje. Gwiazdor szybko zareagował, mówiąc, że jest przerażony tym, czego się dowiedział, ale że kompletnie nie pamięta spotkania z Anthonym Rappem sprzed lat. Za pośrednictwem Twittera serialowy Frank Underwood przeprosił młodszego kolegę po fachu i wyznał, że jest gejem.

Wkrótce jednak pojawiły się też inne oskarżenia, m.in. od współpracowników z planu “House of Cards”. Netflix zawiesił współpracę z aktorem podczas prac nad szóstym i jak się okazało ostatnim sezonem, a Specey zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego.

▸ Przeczytaj również: Mariah Carey oskarżona o molestowanie seksualne!

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...
PODZIEL SIĘ