Fever Ray z nową płytą w Polsce – sprawdź kiedy i gdzie

Fever Ray
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Fever Ray przyjedzie do naszego kraju z nową płytą. Koncert długo wyczekiwanej w Polsce artystki odbędzie się 1 marca w warszawskiej Progresji.

Fever Ray, czyli Karin Dreijer Andersson to szwedzka wokalistka, która ogromną popularność zdobyła przez współtworzenie duetu The Knife, który założyła wraz z bratem.

Szwedzi zyskali rozgłos nie tylko w rodzimej Szwecji, jednak konsekwentnie odmawiali wejścia do mainstreamowego świata muzycznego, koncentrując się na twórczości bez medialnej otoczki. Elektroniczny duet zakończył działalność w 2014 roku, mając na koncie pięć albumów.

Artystka już w 2009 wydała pierwszy solowy krążek pod pseudonimem Fever Ray.

Materiał zyskał ogromną aprobatę publiczności, mimo tego wokalistka na nowy materiał kazała fanom czekać długo, bo aż osiem lat.

W październiku tego roku w sieci niespodziewanie pojawiła się zapowiedź nowego materiału w postaci klipu “Switch Seeks Same”. W enigmatycznym klipie pojawiają się słowa “Minęło osiem lat i wiele rzeczy zostało wyuczonych i oduczonych. Osiem lat porażek i wzrostu, osiem lat opieki i bycia pod czyjąś opieką, osiem lat kochania i bycia kochanym.”

“Plunge”, bo tak zatytułowany jest najnowszy krążek, pojawił się w cyfrowej wersji tydzień po pierwszym singlu. Album w wersji fizycznej dostępny będzie od 23 lutego przyszłego roku. Płyta zawiera 11 utworów, a promuje ją singel “To the Moon and Back”.

Sprzedaż biletów na koncert Fever Ray startuje 17 listopada o 11:00!.

▸ Przeczytaj również: Iron Maiden wracają do Polski (data, miejsce, bilety)

zespoły weselne