Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat stworzyli projekt muzyczny SIMPLEFIELDS, inspirowany brzmieniami lat 60. i 70. zgrabnie nasycony jazzem, soulem, funkiem i swingiem.

SimplefieldsEfektem współpracy artystów jest nowa płyta „Dirt on TV”, która ukaże się wydawnictwem Agencji Muzycznej Polskiego Radia 23 października 2015 roku. Premiera albumu zostanie zainaugurowana koncertem, który odbędzie się 15 października 2015 roku w Kinie Elektronik.

Nieodłącznym elementem autorskich kompozycji duetu są wizualizacje zaczerpnięte z archiwum kinematografii -­‐ w ten sposób twórcy chcą przypomnieć unikatowe dzieła, niekoniecznie znane szerszej publiczności. Wybór kina, związanego z Warszawską Szkołą Filmową, na miejsce premiery nowej płyty zespołu nie jest więc przypadkowy.

SIMPLEFIELDS zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera.

Repertuar charakteryzuje zaskakująca różnorodność, począwszy od aranżacji orkiestrowych w autorskich utworach brzmiących jak standardy muzyczne, poprzez kompozycje akustyczne, a skończywszy na brudnych gitarowych dźwiękach i garażowych bitach.

Krzysztof Antkowiak -­‐ pianista, wokalista, kompozytor, producent. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem „Zakazany Owoc”. Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. Pisał muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców.

Marcin Domurat -­ autor tekstów, gitarzysta i producent. Muzyczną przygodę rozpoczął na początku lat 90 jako chłopak „z kluczem na szyi” od podwórkowej gry na gitarze. Wraz z pojawieniem się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejestracji dźwięku. Przez lata udało mu się zdefiniować bibliotekę własnych brzmień oraz sampli.

Swoje doświadczenia wykorzystał przy produkcji debiutanckiej płyty Simplefields, na której jest odpowiedzialny również za warstwę tekstową.

POSŁUCHAJ SINGLA
SIMPLEFIELDS – EMILY SCATTERBRAIN

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!