Kevin Spacey zniknął z plakatu filmu “Wszystkie pieniądze świata”

Netflix Kevin Spacey gejem. Przeprasza Anthony'ego Rappa za niewłaściwe zachowanie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Studio Sony opublikowało nowe plakaty promujący dramat “Wszystkie pieniądze świata”. Na nowych grafikach zabrakło oczywiście Kevina Spaceya.

W obliczu skandalu związanego z Kevinem Spaceyem, wytwórnia Sony postanowiła wyciąć rolę aktora z filmu “Wszystkie pieniądze świata” (“All the Money in the World”), który wyreżyserował Ridley Scott. Postać Johna Paula Getty’ego Sr przejął Christopher Plummer. Zdjęcia z jego udziałem powstaną w ciągu nadchodzących tygodni. Całość zostanie skorygowana cyfrowo.

By ratować film, rozpoczęto nową kampanię promocyjną, w ramach której zaprezentowano nowe plakaty. Pierwszy przedstawia krwawiące ucho w kolorze pieniędzy. Na drugim widzimy Michelle Williams i Marka Wahlberga w błysku fotograficznych fleszów. Obydwie grafiki znajdują się na Instagramie Sony Pictures odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Obraz “Wszystkie pieniądze świata” powiada o porwaniu Johna Paula Getty’ego III i desperackich próbach jego matki Gail Harris (w tej roli Michelle Williams), by przekonać dziadka chłopca (Charlie Plummer) do zapłacenia okupu. Potentat naftowy John Paul Getty Sr (Christopher Plummer), który uważany był za najbogatszego człowieka na świecie, początkowo nie chciał zgodzić się, by zapłacić porywaczom. Mark Wahlberg gra byłego agenta CIA – Fletchera Chase’a, który ma pomóc w odzyskaniu dziecka.

Scenariusz napisał David Scarpy. Polska premiera Wszystkie pieniądze świata na razie jest ustalona na 5 stycznia.

Przypomnijmy, że afera z Kevinem Spaceyem, zaczęła się, gdy Anthony Rapp (“Star Trek: Discovery”) ujawnił, że ponad 30 lat temu, gdy miał zaledwie 14 lat Spacey robił mu niestosowne propozycje. Gwiazdor szybko zareagował, mówiąc, że jest przerażony tym, czego się dowiedział, ale że kompletnie nie pamięta spotkania z Anthonym Rappem sprzed lat.

Za pośrednictwem Twittera serialowy Frank Underwood przeprosił młodszego kolegę po fachu i wyznał, że jest gejem. Wkrótce jednak pojawiły się też inne oskarżenia, m.in. od współpracowników z planu “House of Cards” czy pracowników londyńskiego The Old Vic Theatre, którego Kevin Spacey był dyrektorem.

Netflix zawiesił współpracę z aktorem podczas prac nad szóstym i jak się okazało ostatnim sezonem “House of Cards”, a Sony Pictures postanowiło wyciąć go z filmu “Wszystkie pieniądze świata”.

Kevin Specey zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego.

▸ Przeczytaj również: Iron Maiden wracają do Polski (data, miejsce, bilety)

zespoły weselne