Halina Benedyk & Marco Antonelli – ich przebój „Frontiera” stał się jednym z hitów na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku.

Halina Benedyk & Marco AntonelliPonowne spotkanie artystów po 26 latach zaowocowało płytą zatytułowaną „Frontiera” wydaną w 2011 roku i szeregiem koncertów. Dziś premiera najnowszego teledysku duetu do utworu „Solo Noi” Halina Benedyk oraz Marco Antonelli po raz pierwszy spotkali się w 1984 roku, występując wspólnie na festiwalu w Sopocie.

Za wykonanie piosenki „Frontiera” otrzymali trzecie miejsce. Festiwalowy sukces przerodził się w niezwykle gorąco przyjętą przez widzów trasę koncertową po Polsce, w towarzystwie orkiestry Jerzego Miliana.

Duet spotkał się ponownie po 26 latach i w 2011 roku wydał płytę zatytułowaną „Frontiera”, która zebrała doskonałe opinie zarówno wśród wiernych fanów, jak i środowiska muzycznego.

Polsko-włoski duet koncertuje z powodzeniem po Polsce od pięciu lat. Dziś przedstawia teledysk do utworu „Solo Noi” (“Tylko my”), będącego wynikiem polsko-włoskiej współpracy – muzykę napisał polski kompozytor i dyrygent Aleksander Maliszewski, a tekst przyjaciel Marco, Alfredo Mormone.

Halina Benedyk & Marco Antonelli
– Na swojej drodze spotykam wiele wspaniałych osób, ale Marco jest dla mnie kimś szczególnie ważnym – mówi Halina Benedyk. – Nie potrzebujemy słów, wystarczy spojrzenie, żeby się zrozumieć.

Ta Przyjaźń przez duże „P” wpływa na to, co tworzymy i jak tworzymy. Warto było czekać te 30 lat, by mieć w swoim repertuarze taki utwór, jak „Solo Noi” – dodaje.

O nowym teledysku do kolejnego ich autorskiego utworu „Solo noi” pisała już włoska prasa, (m.in. La Repubblica, Cronache di Napoli, Corriere della Sera oraz Il Mattino). Jednak to polska publiczność zobaczy go jako pierwsza

ZOBACZ TELEDYSK
Halina Benedyk Marco Antonelli – SOLO NOI

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!