Youth Novels tworzą chaos. Nowa EP-ka polskiego duetu

Grupa Youth Novels wróciła z nowym wydawnictwem, które promuje singel “Madness”.

Indiepopowa formacja przygotowała EP-kę zatytułowaną “Chaos I Create”. Wydawnictwo, które miało premierę 17 listopada promuje utwór “Madness”, do którego powstał efektowny klip w reżyserii Michała Czerwonki.

Youth Novels stawiają na klimat pełen tajemnic i niedopowiedzeń. Świeczki, tańce, westchnienia – trzy słowa. Tak pokrótce wygląda najnowszy teledysk Youth Novels, który można obejrzeć poniżej.

W porównaniu do kompozycji z debiutanckiego, oszczędnego w formie “I Used To Wreck It All”, “Madness” wydaje się utworem bardziej wyrazistym. Pogłosy, wokalizy, partie smyczkowe, poza tym współpraca z Piotrkiem Maciejewskim w postaci producenta, zdecydowanie wpłynęły na urozmaicenie brzmienia na całym wydawnictwie.

To, co pozostaje niezmienne to mroczna, chłodna stylistyka, której konsekwentnie trzyma się duet. Na EP-ce nie brakuje zaskoczeń – odważne eksperymenty z elektroniką w “Shelter” przypominają dokonania The xx, zaś pełne przeszywających emocji “Don’t Let Me Down” to wyjątkowy mariaż post-rocka i folku, w którym nadzieja przeplata się z cierpieniem. Utwór brzmi jak spotkanie Sigur Rós z The Antlers.

Do nagrania materiału na “Chaos I Create”, zespół zaprosił Piotra Maciejewskiego, autora projektu Drivealone, wieloletniego członka zespołu Muchy i współtwórcę formacji CNC. Prócz Maciejewskiego pełniącego rolę producenta, na EP-ce pojawiły się Jagoda Kudlińska z Lor i Katarzyna Kowalczyk z Coals. Wszystkie teksty na najnowszym wydawnictwie Youth Novels to efekt współpracy duetu Babrakowska-Nowak.

Youth Novels dali poznać się jako młodzi, zdolni artyści, którym bliskie jest brzmienie mroczne, lecz pełne emocji.

Oszczędne, quasi-akustyczne kompozycje spod szyldu szeroko pojętej alternatywy, łączące w sobie elementy z pogranicza post-rocka i surowego, chłodnego folku, zjednały duetowi grono oddanych fanów zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków.

Ich stylistyka porównywana była z Daughter czy London Grammar. Poprzednia EP-ka Youth Novels, “I Used To Wreck It All”, zawiodła duet na sceny najważniejszych polskich festiwali, w tym gdyńskiego Open’era czy poznańskiego Spring Breaka.

▸ Przeczytaj również: Iron Maiden wracają do Polski (data, miejsce, bilety)

zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...