Dlaczego aparat fotograficzny to najlepszy prezent na święta?

Dlaczego aparat fotograficzny to najlepszy prezent na święta?
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Nachodzące powoli Święta Bożego Narodzenia czy różne inne okazje do obdarowania kogoś prezentem oznacza przyjemność z dawania i…dylematy. Mnogość opcji na prezent to wada i zaleta, która może sprawić niemały ból głowy, ale po co sięgać po aspirynę skoro można przeczytać ten artykuł.

Sądzimy, że nie istnieje lepszy prezent niż aparat fotograficzny – szczególnie dla kogoś zdradzającego zainteresowania zdjęciami i obserwacją otoczenia.

Aparat fotograficzny sprawia, że jesteśmy wrażliwsi na otoczenie

Wiele osób uważa artystów za ludzi niepotrafiących przejść przez życie z obojętnością. Taka empatia na to co dzieje się dookoła rozwija w nas dociekliwość. Chcemy coś pokazać i przekazać światu, a to najlepiej zrobić przez zdjęcia.

Nie trzeba być od razu korespondentem wojennym, ale każdy fotograf może pokazać to co uważa za ważne – od motyla na łące, przez piękne krajobrazy górskie po przyciągające uwagę portrety różnych ludzi, bo przecież każdy z nas jest wyjątkowy.

Dzięki powyższemu poprawiamy swoją spostrzegawczość

Dobry fotograf widzi więcej niż zwykły śmiertelnik. Może zajmować się fotografią reportażową, artystyczną czy po prostu profesjonalnie relacjonować wesela.

Niezależnie od tego co chcemy fotografować przez obiektyw aparatu możemy zobaczyć więcej i uchwycić to. Emocje przestają być ulotne, zamiast tego wpadają w nasz kadr i zostają tam, a my możemy się tym dzielić z innymi. Na co dzień nie zauważamy małej pszczoły na kwiatku, natomiast na zdjęciu, w powiększeniu i zatrzymaniu, widzimy ją w całej okazałości, co okazuje się piękne.

Aparat fotograficzny zatrzyma czas

Upływ czasu szczególnie widoczny jest na ludziach. Zmarszczki, dodatkowe kilogramy, siwe włosy czy łysina to częste rzeczy nawiedzające nas z wiekiem. Dziadek mógł być za młodu pięknym, postawnym podróżnikiem, który zdobywał niejeden szczyt, ale nie bez uwiecznienie swoich wędrówek i wyglądu na zdjęciach nie mógłby tego pokazać wnukom. Babia mogła być piękna i wysportowana, ale bez zdjęć z tamtych czasów wnuczka nie zobaczy jak bardzo jest do babci podobna.

Tak samo uwiecznianie naszych dzieci na fotografiach pozwala kiedyś wspominać już z dorosłym dzieckiem dawne lata i pierwsze chwile życia. Dzieciństwo i młodość to czas, który dzięki zdjęciom doda nam sił na starość.

Aparat fotograficzny to dobry wstęp do rozwijania kreatywności

Aparat nie musi ograniczać nas tylko do robienia zdjęć. Przecież z wykonywanych fotografii można tworzyć fotoobrazy na dekorację każdej ściany, która potrzebuje nabrać charakteru. Ze zdjęć można stworzyć fotoksiążki o przeróżnej tematyce – np. opowieść podsumowująca rok i wspólne wspominanie przy wigilijnym stole.

Fotoprezent w postaci kubków z dowolną fotografią i wiele, wiele innych rzeczy. Właściwie wszystko, nawet notatnik czy kalendarz z fotografiami naszego autorstwa zawsze będzie ciekawszy niż taki zwykły gdzieś kupiony.

Aparat znajduje przyjaciół

Hobby łączy najlepiej. Ktoś grający w piłkę zapisuje się do drużyny. Kulinarny geniusz gotuje dla rodziny lub występuje w programach telewizyjnych, których od kilku lat mamy coraz więcej. Fotografia teoretycznie wydaje się być samotną wędrówką z aparatem, trochę jakby każdy robiący zdjęcia miał swój własny świat, który chce uchwycić w kadrach.

Z drugiej jednak strony posiadacz aparatu uczestniczy w warsztatach lub coraz popularniejszych spacerach fotograficznych, podczas którego grupa osób robi zdjęcia podczas wspólnej wędrówki. Często dzielimy się zdjęciami w mediach społecznościowych, publikujemy fotografie w mniej lub bardziej profesjonalnych portalach – słuchamy uwag, dyskutujemy, dzielimy pasję z innymi, a przecież fotografia była, jest i na pewno będzie popularna już zawsze.

Dlaczego aparat a nie smartfon?

Owszem, w obecnych czasach traktuje się smartfon jak rzecz podstawową, niezbędną. Każdy smartfon ma też aparat, więc dlaczego lepiej sięgać po klasyczny aparat fotograficzny?

Wbrew pozorom aparat fotograficzny wciąż ma więcej funkcji i trzymany w rękach pozwala poczuć się prawdziwym fotografem… poza tym skoro smartfon jest codziennością to nie będziesz kupować komuś w prezencie drugiego smartfona.

Nowoczesne aparaty posiadają łączność WiFi więc żaden problem, aby fotografować aparatem i przesyłać zdjęcia na smartfona by dzielić się z bliskimi. Mam nadzieję, że przekonaliśmy Cię nie tylko do tego, że aparat jest najlepszym prezentem, ale też do tego, że fotografia jest najlepszą rozrywką w ogóle.

Artykuł powstał we współpracy z CEWE – producentem kreatywnych fotokalendarzy, fotoobrazów, fotoprezentów i najchętniej kupowanej fotoksiążki w Europie.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

▸ Przeczytaj również: Iron Maiden wracają do Polski (data, miejsce, bilety)

 

zespoły weselne