King Krule gwiazdą World Wide Warsaw

King Krule wydaje nowy album
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Alternatywny twórca King Krule wystąpi 16 lutego 2018 roku w ramach festiwalu World Wide Warsaw. Koncert odbędzie się w klubie Progresja.

Człowiek wielu twarzy i wielu muzycznych pseudonimów – King Krule przyjedzie do Polski na swój pierwszy klubowy koncert. Wychowany w Peckham, borykający się z edukacyjnymi problemami i od najmłodszych lat eksperymentujący z muzyką.

W wieku zaledwie 23 lat, Archy Marshall, czyli King Krule, może zapisać na swoim koncie trzy studyjne albumy (w tym jeden wydany pod własnym nazwiskiem), a także kilkadziesiąt utworów, które nagrywał pod kilkoma różnymi aliasami, m.in Edgar, the Beatmaker, DJ JD Sports czy Zoo Kid, żeby wymienić najważniejsze z nich.

Ze swoim debiutanckim krążkiem “6 Feets Beneath the Moon” zjechał cały świat – teraz przyszła kolej na promocję znakomitej, inspirowanej wieloma gatunkami płyty “The Ooz”, o której w samych superlatywach rozpisywały się Pitchfork (“najbogatszy i najbardziej wciągający krążek londyńskiego muzyka, nagrany do tej pory”), Clash Magazine czy Drowned in Sound (“brutalistyczne i jednocześnie piękne muzyczne krajobrazy, nic dodać, nic ująć – arcydzieło”).

Mało kto spodziewał się, że po tak wysoko zawieszonej poprzeczce, Archy’emu Marshallowi uda się zaskoczyć odbiorców i wynieść swoją twórczość na nieosiągalny przez wielu poziom.

King Krule doskonale żongluje stylistykami, zanurzając słuchaczy w odmętach noir-jazzu, serwując im powolne post-punkowe granie, doprawione charakterystycznym wokalem i szczyptą nienagannej elektroniki.

Wszystko to, osadzone jest w dusznej, introwertycznej estetyce, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywa warstwa liryczna. To właśnie tam King Krule przemyca swoje życiowe, często niełatwe historie.

Sprzedaż biletów na koncert w Warszawie rozpocznie się 24 listopada.

▸ Przeczytaj również: Iron Maiden wracają do Polski (data, miejsce, bilety)

zespoły weselne