Czwarta władza najlepszym filmem 2017 roku według krytyków

Filmowa organizacja National Board of Review uznała “Czwarta władza” (“The Post”) Stevena Spielberga za najlepszy film 2017 roku.

Działająca od ponad 100 lat instytucja, która zrzesza kinomanów, filmowców i akademików, nie tylko wyróżniła “Czwartą władzę” w głównej kategorii, ale i doceniła odtwórców głównych ról – Tom Hanksa i Meryl Streep.

Najlepszymi aktorami w rolach drugoplanowych uznano Willema Dafoe (za kreację w “The Florida Project”) i Laurie Metcalf (za “Lady Bird”).

Greta Gerwig za swoje dzieło “Lady Bird” została wybrana najlepszą reżyserką. Nagrody za scenariusze otrzymali współtwórcy obrazów “The Disaster Artist” oraz “Nić widmo”.

Dwie nagrody, w tym za debiut, otrzymał Jordan Peele za “Get Out”. Ponadto wyróżnienie Spotlight przyznano odpowiadającym za sukces “Wonder Woman” Patty Jenkins i Gal Gadot.

Obraz “Czwarta władza” opowiada o jednym z najsłynniejszym śledztw w dziejach dziennikarstwa.

Dwoje wydawców dziennika “The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezpreceden­sowego starcia amerykańskiej prasy z władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Pierwsza prezentacja “Czwartej władzy” została entuzjastycznie odebrana. Kiedy film wyświetlono na przedpremierowym pokazie w Nowym Jorku, po napisach końcowych odbyła się owacją na stojąco widzów.

Do naszych kin dzieło trafi 16 lutego 2018 roku.

▸ Przeczytaj również: Mateusz Grędziński z The Voice powraca (posłuchaj singla “Już czas”)

zespoły weselne