Public Service Broadcasting zagrają w kopalni na Barbórkę

Public Service Broadcasting zagrają w kopalni na Barbórkę
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W niedzielę, 3 grudnia z okazji święta Barbórki w kopalni Guido w Zabrzu, 320 metrów pod ziemią, odbędzie się wyjątkowy koncert brytyjskiego zespołu Public Service Broadcasting.

Public Service Broadcasting to brytyjskie trio, które ma na swoim koncie nagranie albumu o walijskich kopalniach oraz górnikach pracujących w Wielkiej Brytanii.

Grupa założona przez multiinstrumentalistów, jest nie lada gratką dla fanów muzyki alternatywnej. Debiutowali w 2010 roku EP-ką o o skromnym tytule “One”.

Po udanym 2015 roku, w którym ich drugi album “The Race For Space” dotarł do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, wystąpili na festiwalu Glastonbury i w O2 Brixton Academy.

W lipcu 2017 roku swoją premierę miał ich nowy album “Every Valley”, zabierający fanów w podróż po opuszczonych i zaniedbanych wspólnotach zachodnich, bowiem materiał inspirowany jest tradycjami związanymi z brytyjskim wydobyciem węgla.

Koncert Public Service Broadcasting odbędzie się w ramach uroczystości barbórkowych organizowanych na Kopalni Guido i będzie połączony z transmisją do programu 3 PR, w ramach pasma koncertowego Trójki.

Cena biletu: 55 zł.

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska debiutuje w radio (posłuchaj singla “Nie mów mi nie”)

zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...