Sokół przerabia “Warszawę” T.Love

Wojtek Sokół
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Sokół to kolejny wykonawca, który wziął udział w akcji T.Cover zorganizowanej z okazji 35-lecia zespołu T.Love.

W całym przedsięwzięciu bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym ze sceny hiphopowej. Autorem muzyki do numeru “Warszawa” w wersji Sokoła jest DrySkull.

– Wybrałem Warszawę, którą chciałem pokazać w zupełnie innej wersji – mówi Sokół. Teledysk, przedstawiający tytułową Warszawę, można zobaczyć poniżej. Kawałek dostępny jest do odsłuchu i pobrania pod tym adresem.

Projekt T.Cover ma na celu pokazać, jak częstochowski zespół T.Love odcisnął piętno na polskiej scenie muzycznej. W akcji bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym młodzi hiphopowi twórcy. Wcześniej swoje covery przygotowali Dawid Podsiadło, Fisz i Emade, Organek, Miuosh, Łąki Łan, Katarzyna Nosowska i Acid Drinkers.

Sokół swoją działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 90. jako współzałożyciel grupy Zip Skład.

Przez ponad dwie dekady obecności na scenie, nagrał osiem albumów i niezliczoną liczbę gościnnych zwrotek. Po 20 latach działalności muzycznej z zespołami Zip Skład, WWO oraz w duetach z Pono i Marysią Starostą, pracuje nad swoim pierwszym solowym albumem. W 2017 roku wypuścił numer “Świadomy sen” z Dawidem Podsiadło.

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska debiutuje w radio (posłuchaj singla “Nie mów mi nie”)

zespoły weselne