MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyAnita Lipnicka zaśpiewa we Wrocławiu!

Anita Lipnicka zaśpiewa we Wrocławiu!
A

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

wROCKfest.pl zaprasza na koncert promujący najnowsza płytę Anity Lipnickiej pt. “Miód i Dym” Anita Lipnicka z zespołem The Hats wystąpią 9 lutego w Sali Teatralnej BF Impart przy ul. Mazowieckiej 17.

“Miód i Dym” to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej. Tym razem album w całości został nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie.

REKLAMA

Wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów.

Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów.

Album zawiera 14 piosenek (w tym “Ptasiek” i “Z miasta”), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka; znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.

Materiały promocyjne partnera

“Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności” – przyznaje artystka. “Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia.”

Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości – będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo (trasa rusza z dniem premiery płyty 17. listopada).

Wszystkiemu smaku dodaje udział znakomitych gości zaproszonych przez Lipnicką, pojawiają się tu bowiem Tomek Makowiecki, Fismoll, Ralph Kamiński i Kasia Nosowska.

Za produkcję albumu odpowiedzialna jest sama artystka, wspomagana przez Łukasza Olejarczyka, realizującego dźwięk i miksy nagrań. W skład zespołu The Hats wchodzą: Bartek Miarka – gitary, Piotrek Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka – bas, Bartek Niebielecki- perkusja.

9.02.18 godz. 19.30 B.F.Impart, ul. Mazowiecka 17
Anita Lipnicka & The Hats
bilety: 100 zł – I miejsca, 80 zł – II miejsca, 65 zł – III miejsca, 50 zł – miejsca stojące

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska debiutuje w radio (posłuchaj singla “Nie mów mi nie”)

Tekst piosenki
Anita Lipnicka – Raj
ulicami miast
bezdrożami snu
pragnę uwagi
myśli i słów
bezszelestnie jak mysz
i podstępnie jak kot
zbliżam się
jestem tuż o krok
niosę ci raj
narkotyczny trans
nie poczuje że żył
kto nie zgrzeszył choć raz
daje ci raj.
na twój spleen
sięgnij po mnie
żyj
popłyniemy w noc
przez neonów deszcz
pogubimy buty
w tańcu na szkle
królem będziesz ty
a królowa ja
urojonym imperium
gdzieś na mapie gwiazd
niosę ci raj
narkotyczny trans
nie poczuje że żył
kto nie leciał choć raz
daje ci raj.
na twój spleen
sięgnij po mnie
żyj
niosę ci raj
ulicami miast
bezdrożami snu
kanałami myśli i słów
niosę ci raj
narkotyczny trans
nie poczuje że żył
kto nie upadł choć raz
daje ci raj.
na twój spleen
spadaj ze mną
giń!
sięgnij po mnie
giń!

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA