W najbliższą niedzielę 11 października w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa Myslovitz.

Koncertem w Trójce jedna z najbardziej popularnych grup rockowych w kraju uczci swoje 20-lecie na muzycznej scenie. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka i przez trzy lata działała jako The Freshmen.

W październiku 1995 roku zespół zmienił nazwę na Myslovitz i wydał debiutancką płytę pod takim samym tytułem. – Taki jubileusz to doskonała okazja do podsumowania naszego 20-lecia na muzycznej scenie – mówią muzycy ze Śląska, którzy na miejsce rocznicowego koncertu wybrali Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce.

I choć dziś Artura Rojka nie ma już w składzie grupy (odszedł w 2012 roku i rozpoczął karierę solową), to Myslovitz niezmiennie koncertują i wciąż kreują trendy na rodzimej scenie muzycznej. Zdobyli wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą (m.in. MTV Music Award).

Potrafią też zagrać 2,5-godzinny koncert, cały czas utrzymując napięcie i dynamikę. Ich występy nie są tylko odgrywaniem największych przebojów – wciąż zaskakują i wprowadzają dramaturgię koncertową, m.in. poprzez wizualizacje lub udział wyjątkowych gości (np. kwartet smyczkowy orkiestry AUKSO) czy wreszcie granie koncertów akustycznych, ze specjalnymi aranżacjami.

Podczas jubileuszu w Trójce Myslovitz wystąpi w składzie: Przemek Myszor – multiinstrumentalista, autor tekstów, aranżer, kompozytor, twórca wielu przebojów grupy (m.in. „Kraków”, „Nocnym pociągiem aż do końca świata”, „Acidland”, „Telefon”), Wojciech Powaga – gitarzysta, autor tekstów („Długość dźwięku samotności”, „Szklany człowiek”, „Myszy i ludzie”), Jacek Kuderski – znakomity basista i kompozytor (m.in. „Długość dźwięku samotności”, „Sprzedawcy Marzeń”, „Prędzej Później Dalej”), Wojciech „Lala” Kuderski – perkusista, kompozytor (m.in. „Koniec Lata”) i nowy, charyzmatyczny wokalista oraz kompozytor Michał Kowalonek (w grupie od 2012).

W podobnym składzie zagrali w Trójce dokładnie dwa lata temu, w październiku 2013 r. – promowali wówczas swój premierowy album „1.577”. Również tym razem – jak zapowiadają – nie zabraknie najnowszych kompozycji, największych hitów z całej dyskografii oraz muzycznych niespodzianek.

Transmisja koncertu Myslovitz z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki w niedzielę 11 października od godz. 20.05.

ZOBACZ TELEDYSK
MYSLOVITZ – KONIEC LATA

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!