James Arthur ujawnia klip do zupełnie nowej piosenki “Naked”

W ubiegłym tygodniu James Arthur ujawnił nowy singiel Naked, który zapowiada trzeci album artysty. Utwór został premierowo wykonany w programie X Factor. Dziś swoją premierę ma teledysk w konwencji starego filmy w technikolorze – gdzie gościnnie pojawia się aktorka Cressida Bonas.

Nad „Naked” James Arthur pracował z uznanymi kompozytorami: Maxem Martinem, Savanem Kotechą i Johanem Carlssonem.

– Podstawą tego utworu są 4 akordy, które słyszymy na początku – mówi James Arthur.

– Później następuje crescendo, które prowadzi nas przez bridge do potężnego, finałowego refrenu. Nie ma tu poczucia przeładowania, utwór pozostaje wierny tym czterem akordom. Jest jak nabożny hymn, który chce się śpiewać od razu po usłyszeniu.

Nowością w twórczości Jamesa są elementy gospel, które muzyk coraz odważniej wplata do swojej twórczości.

– Kocham muzykę gospel – dodaje wokalista. – Odkryłem ją niedawno i fascynuje mnie, jak jej wpływy odnaleźć można choćby w piosenkach George’a Michaela. On opowiadał o tym w swojej filmowej autobiografii.

Premiera „Naked” splata się z brytyjską trasą koncertową, po której James wróci do studia dokończyć nagrywanie trzeciej płyty, która ukaże się w przyszłym roku. Pracuje nad nią z tak uznanymi producentami i kompozytorami jak ‪Ryan Tedder, Justin Tranter i ‪Max Martin.

James Arthur jak nigdy przedtem, czuje się związany także ze swoim zespołem koncertowym: „Gramy ze sobą od 2 lat, ostatnie lato spędziliśmy w trasie z OneRepublic, co bardzo nas do siebie zbliżyło. Dwa miesiące w jednym autobusie to było jak program Big Brother, gdzie wszyscy żyją życiem innych. To był niezwykły czas!”

James Arthur to brytyjski wokalista i muzyk. Od 2005 roku udzielał się w wielu zespołach, później występował jako solowy artysta i stworzył własny projekt The James Arthur Band i James Arthur Project.

W 2012 roku został zwycięzcą dziewiątego wydania brytyjskiego programu “X-Factor”. Po wygranej, singel “Impossible” zadebiutował od razu na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów, rozchodząc się w liczbie 1,5 miliona kopii, przez co stał się najlepiej sprzedającym się utworem finalisty programu “X-Factor” w historii. Jego pierwszy, imienny longplay pochodzi z 2013 roku.

Cressida Bonas na koncie ma udział w serialu “Doktor Thorne” oraz filmach “Bye Bye Man”.

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska debiutuje w radio (posłuchaj singla “Nie mów mi nie”)

W teledysku stylizowanym na film, widzimy scenę wywiadu telewizyjnego, podczas którego James Arthur wyznaje miłość Cressidzie. Wideo, z ciekawym zakończeniem, można obejrzeć poniżej.

zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...