Timothée Chalamet poznaje Lady Bird (WIDEO)

Do sieci trafił klip promujący najlepszy film w historii serwisu Rotten Tomatoes, czyli “Lady Bird”.

Bohaterką “Lady Bird” jest Christine McPherson (Saoirse Ronan) buntowniczka ucząca się w konserwatywnym liceum, Catholic Sacramento. Dziewczyna marzy, by uciec od swojej rodziny i małomiasteczkowej mentalności, i wyruszyć do Nowego Jorku. Obraz jest luźno oparty na doświadczeniach Grety Gerwig, która odpowiada za reżyserię.

W zaprezentowanym wideo widzimy spotkanie Christine – czy jak woli się nazywać Lady Bird (Saoirse Ronan) z Kylem, wyluzowanym muzykiem, którego gra Timothée Chalamet. – Podoba mi się twoja kapela – mówi nieśmiało dziewczyna. Krótki fragment obrazu można obejrzeć poniżej.

Rotten Tomatoes to jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy serwis zajmujący się agregacją recenzji filmowych. Stronę powołał do życia w 1998 roku Senh Duong, fan Jackie Chana, który na pomysł witryny wpadł, gdyż sam zbierał wszystkie recenzje swojego ulubionego chińskiego komika.

Recenzje w serwisie dzielone są na “fresh” (świeże, czyli pozytywne) i “rotten” (zgniłe, czyli negatywne). Bardzo rzadko zdarza się by film zebrał 100 procent recenzji pozytywnych, a jeszcze rzadziej ma to miejsce, gdy film jest recenzowany przez wielu krytyków. Obraz “Lady Bird” na 170 recenzji miał wszystkie pozytywne. Wcześniej rekord należał do filmu “Toy Story 2”, któremu pozytywne recenzje wystawiło 163 krytyków.

▸ Przeczytaj również: Czerwone Gitary prezentują świąteczny singiel “Wspominam białe Święta”

https://www.youtube.com/watch?v=Gp03GRT9Y24

zespoły weselne