Nowości płytowe

Anita Lipnicka – Miód i dym

Anita Lipnicka: “Miód i dym” to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym artystki.

Tym razem album w całości został nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka – gitary, Piotrek Świętoniowski – instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka – bas, Bartek Niebielecki- perkusja.

Wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage’owych brzmień instrumentów.

Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów.

Album zawiera 14 piosenek (w tym single “Ptasiek” i “Z miasta”), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka; znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.

“Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności” – przyznaje artystka.

“Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia”.

Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości – będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo (trasa rusza z dniem premiery płyty 17. listopada).

Za produkcję albumu odpowiedzialna jest sama artystka, wspomagana przez Łukasza Olejarczyka, realizującego dźwięk i miksy nagrań.

» Wybrane dla Ciebie

Anita Lipnicka – Miód i dym – lista piosenek:

1. Z miasta
2. Chcę Tu Zostać
3. Raj
4. Big City
5. Jak Bonnie i Clyde (feat. Tomasz Makowiecki)
6. Diamond Of Your Heart
7. Za Tobą
8. Back To The Sea (feat. Fismoll)
9. Ptasiek
10. Let It Rest
11. Lot Anioła
12. Tęczowa (feat. Julia Pietrucha, Ralph Kamiński)
13. Whiskey Song

Wydawca: Warner Music Poland
Data premiery: 17.11.2017

[buybox-widget category=”music” name=”Miod i Dym” info=”Anita Lipnicka And The Hats”]

▸ Przeczytaj również: Czerwone Gitary prezentują świąteczny singiel “Wspominam białe Święta”

Autor
Redakcja MUZOTAKT.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anita Lipnicka