Escape Room: Zobacz zwiastun nowego horroru ala Piła

19 stycznia na ekrany polskich kin trafi “Escape Room”, horror nawiązujący do klasycznej już serii “Piła”.

Film Escape Room opowiada o grupie znajomych, która postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń.

Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził.

Zapowiedź horroru Escape Room można obejrzeć poniżej.

Korzeni zabawy znanej jako “escape room” szukać należy w świecie gier online. Pierwsza tego typu gra (oparta wyłącznie na tekście, który gracze odczytywali z ekranu monitora), powstała w roku 1988.

Od tamtej pory przeszła ewolucję, która przekroczyła najśmielsze oczekiwania zarówno jej twórców, jak i uczestników. Z rzeczywistości wirtualnej przeniosła się do realu i dziś jej fani mają szansę bawić się w “real life room escape”. Teraz, dodatkowo, stała się inspiracją dla filmowców.

Pierwszy zwiastun “Escape Room” jest już dostępny w sieci, a wielbiciele horroru mogą zacząć odliczać dni do premiery.

Za reżyserię odpowaidają Will Wernick. Scenariusz napisał Noah A.D. W rolach głównych występują Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower, Dan J. Johnson i John Ierardi.

▸ Przeczytaj również: Czerwone Gitary prezentują świąteczny singiel “Wspominam białe Święta”

zespoły weselne