Serj Tankian nie chce śpiewać już w System of A Down

Serj Tankian nie chce śpiewać już w System of A Down
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Nie mamy dobrych wiadomości dla fanów System of A Down, frontman Serj Tankian, który od dłuższego czasu angażuje się w rozmaite solowe i poboczne projekty, przyznał, że śpiewanie w macierzystej kapeli nie jest już dla niego najważniejsze.

W rozmowie z magazynem “Expert” Serj Tankian nie przebierał w słowach. – Chrzanić wokale – przyznał. – Mam tego dość.

Artysta oczywiście rozwinął swą myśl. – Nim zacząłem tworzyć muzykę, byłem poetą i wokalistą – tłumaczy.

– Codziennie pisałem wiersze. Zajmowałem się tym nieustannie i wydałem dwa tomiki. Od wierszy przeszedłem do pisania piosenek. Napisałem tego tak wiele, że teraz mam dosyć. Pisanie tekstów już mnie nie interesuje. Nie dlatego, że nie ma o czym śpiewać. Choć niektórych tematów nie chcę dotykać. Po prostu już za długo się tym zajmuję. Teraz interesuje mnie tworzenie muzyki instrumentalnej.

Tankian 17 listopada wydał ilustracyjną muzykę do dokumentu “Intent To Destroy” nominowanego do Oscara reżysera, Joe Berlingera. 8 grudnia ukaże się jego kolejna ścieżka muzyczna, tym razem do historycznego filmu fantasy, “Furious: The Legend Of Kolovrat”.

System Of A Down to więcej niż zwykły rockowy zespół. Ormianie z Hollywood wplatają do ostrej muzyki ludowe inspiracje i walczą o sprawę swojego narodu.

Zespół powstał w połowie lat 90. w Kalifornii. “Aerials”, “Toxicity”, “A.T.W.A.”, “Chop Suey!”, “B.Y.O.B.” – to tylko kilka z największych hitów grupy. Za ostatni z nich zespół otrzymał nagrodę Grammy.

Grupa ma na koncie łącznie pięć albumów studyjnych. Debiutancki, zatytułowany po prostu System Of A Down, światło dziennie ujrzał w 1998 roku. Spotkał się z przychylnością fanów i krytyków – w Stanach pokrył się platyną, a w Kanadzie złotem. Następnie ukazały się “Toxicity” i “Steal This Album”. Ostatnie propozycje grupy to “Mezmerize” i “Hypnotize” – obie z 2005 roku.

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez pięć razy starała się o rolę do filmu Woody’ego Allena

zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...