Grubson – Holizm

„Holizm” to już 3. solowy album GrubSona. Wyznawca filozofii, że „muzyka ma łączyć, a nie dzielić” artysta w umiejętny sposób scala ze sobą wielorakie gatunki muzyczne.

– „Wiadomo, że jestem daleki od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. „Holizm” to bardzo zróżnicowana płyta. Zawiera dojrzalsze niż na poprzednich krążkach teksty. Jest wyjątkowa choćby ze względu na obecność live bandu w paru numerach. Muzycy, z którymi koncertuję po całej Polsce już od kilku lat, ewidentnie odcisnęli piętno w mojej twórczości. Zapraszam na kolejny level!” – mówi.

Oficjalna tracklista „Holizmu” zawiera 15 premierowych utworów, intro, outro i 2 skity. Całość określić można by jako hip-hop, ale na krążku nie brakuje również soulu, funku, jazzu, szeroko pojętej elektroniki i alternatywy. O silnych inspiracjach artysty tymi gatunkami świadczy chociażby dobór gości na płytę. Wokalnie wsparli go: Krzysztof Zalewski, Marcelina, Ten Typ Mes czy Jarecki. „Holizm” jest ponadto spełnieniem jednego z marzeń GrubSona.

–„ Kiedyś nie myślałem nawet, że uda mi się być na jego koncercie, a dziś mam go na swojej płycie” – mówi artysta o nowojorczyku, Chipie Fu z grupy Fu-Schnickens, jednym z pionierów stylu ruffneck, który pojawia się w utworze „Spider-man”.

Produkcją albumu zajęli się: GrubSon wraz DJ-em BRK. Wspomogli ich: Amateus i Snake. Skrecze do większości numerów są autorstwa GrubSona, DJ-a BRK i Twistera. Patronat medialny nad płytą objęli: RMF Maxxx, Interia, MTV, tygodnik „Przegląd”, dziennik „Metro”, magazyn „Freestyle”, Hip-hop.pl, Rapduma.pl, Muzodajnia i EMPiK.

Wydawca: Mystic Production
Data premiery: 04.03.2015

[quote_center]Grubson – Holizm[/quote_center]

1. Intro (Horyzonty)
2. Sanepid (feat. Jarecki)
3. Ciepłe brzmienie Kalifornii (feat. Jarecki & Ten Typ Mes)
4. Cwaniaczek
5.Mam talerz show 1
6. Nie jestem
7. Dżungla
8. Złota kula (feat. Krzysztof Zalewski)
9. Spider-Man (feat. Jarecki & Chip Fu aka Jungle Rock Jr.)
10. Girls Anthem
11. W.S.D.F.
12. Jedna z planet (feat. Marcelina)
13. Poczuj
14. Obrazy
15. Wyrywacz
16. Dziennikarze
17. Mam talerz show 2
18. Potrzeba
19. Outro
20. W imię czego