“Ready Player One”: Zobacz, czym jest Oasis

W niedługim odstępie czasu otrzymamy dwa filmy Stevena Spielberga. Po “Czwartej władzy” (“The Post”), premiery doczeka się “Ready Player One”, którego nowy zwiastun właśnie trafił do sieci.

Obraz Ready Player One powstał na podstawie książki Ernesta Cline’a, której akcja rozgrywa się w roku 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa.

W Ameryce ludzie głodują i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. Osiemnastoletni Wade (Tye Sheridan) ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w Oasis, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko – żyć, uczyć się, bawić i kochać.

W Oasis jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki – kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Wade podejmuje wyzwanie – będzie musiał wygrać, żeby przeżyć.

Olivia Cooke gra główną rolę kobiecą, a Ben Mendelsohn jest jednym z dyrektorów w korporacji która stworzyła Oasis. W obsadzie znaleźli się również Mark Rylance i Simon Pegg.

– Czy jesteście gotowi? – brzmi pytanie pod nowym trailerem Ready Player One. Zapowiedź można obejrzeć poniżej.

Premierę wyznaczono na 30 marca 2018 roku. Do naszych kin dzieło Stevena Spielberga trafi 6 kwietnia. Wcześniej, bo od 16 lutego, będzie można obejrzeć “Czwartą władzę”.

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak, Margaret i Sound’n’Grace: Wieczór kolęd w TVN! Kiedy?

zespoły weselne