Animacja “Coco” nadal najlepsza w USA

Coco

Film “Disaster Artist” okazał się przebojem ostatniego weekendu w USA. Animacja “Coco” ma już na koncie 390 milionów dolarów!

Jedyna nowość weekendu to niezbyt udana komedia “Just Getting Started”. Bohaterem jest menedżer luksusowego ośrodka dla emerytów w Palm Strings (Morgan Freeman), na którego drodze staje były żołnierz (Tommy Lee Jones). Między mężczyznami szybko dochodzi rywalizacji. W filmie gra także Rene Russo. Film zarobił ledwie 3 miliony dolarów, co pozwoliło na zajęcie 10 pozycji.

Znacznie lepiej poradził sobie film “Disaster Artist”. Obraz jest adaptacją książki “The Disaster Artist: My Life Inside The Room” pióra aktora Grega Sestero i dziennikarza Toma Bissella. Dzieło opowiada o pracach nad obrazem “The Room” z 2003 roku, przez wielu uznanych za najgorszy film wszech czasów. Greg Sestero i Tommy Wiseau napisali i zagrali w “dziele”, dodatkowo Wiseau reżyserował. “The Room” doczekał się emisji kinowej jedynie w Południowej Kalifornii.

W rolach głównych występują James Franco i jego brat Dave Franco oraz Seth Rogen, Ari Graynor, Alison Brie i Josh Hutcherson. Film, który miał premierę tydzień temu, był pokazywany tylko w 840 kinach, a mimo to zarobił ponad 6 milionów dolarów.

Animacja “Coco” ma już na koncie 390 milionów dolarów z czego 120 milionów zarobiła w Chinach, a 56 milionów w Meksyku. “Liga Sprawiedliwości” osiągnęła na świecie pułap 613 milionów dolarów, a “Thor: Ragnarok” 833 miliony dolarów.

A oto top 10 amerykańskiego box office’u:
1. “Coco” – 18 milionów dolarów
2. “Liga Sprawiedliwości” 9 milionów dolarów
3. “Cudowny chłopak” 8 milionów dolarów
4. “Disaster Artist” 6 milionów dolarów
5. “Thor: Ragnarok” 6 milionów dolarów
6. “Co wiecie o swoich dziadkach?” 6 milionów dolarów
7. “Morderstwo w Orient Expresie” 5 milionów dolarów
8. “Pierwsza gwiazdka” 3 miliony dolarów
9. “Lady Bird” 3,5 miliona dolarów
10. “Just Getting Started” 3 miliony dolarów

▸ Przeczytaj również: Michał Szpak, Margaret i Sound’n’Grace: Wieczór kolęd w TVN! Kiedy?

zespoły weselne