Najnowsza, koncertowa, płyta zespołu Variete pt. „PPA, Wrocław 2015” jest już dostępna przedpremierowo na platformie muzyczno-rozrywkowej TIDAL.

VarieteAlbumu, nagranego podczas premiery spektaklu „Bal, czyli wieczór zapoznawczy” w reżyserii Jacka Gębury, można posłuchać pod adresem:

http://listen.tidal.com/album/51887356

Widowisko baletowe „Bal, czyli wieczór zapoznawczy” powstało na podstawie utworów zespołu Variete i miało premierę podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na płycie pojawiają się dźwięki spektaklu i krótkie kwestie wypowiadane przez aktorów, co dodaje koncertowi dodatkowy wymiar teatralny. Oficjalna premiera albumu PPA, Wrocław 2015 przewidziana jest na 16 października. ( 2.47Records/Warner)

Grupa Variete zadebiutowała przed szeroką publicznością w 1984 roku na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyła wyróżnienie, a rok później nagrodę główną. Występując na tym festiwalu w latach 80. i 90. stała się prekursorem cold wave w Polsce. Osią twórczości zespołu jest hipnotyczny trans i teksty lidera zespołu, Grzegorza Kaźmierczaka, a melorecytacja i muzyka, która z zimno-falowej przekształciła się w wyrazisty nu-jazz, tworzą niebanalną kompozycję.

TIDAL to muzyczny serwis streamingowy, który oferuje ponad 35 milionów utworów wysokiej jakości (FLAC), 75 tysięcy materiałów wideo w jakości HD oraz pokaźny dostęp do treści związanych z muzyką, przygotowanych przez profesjonalną redakcję muzyczną. Ponadto, TIDAL daje swoim użytkownikom dostęp do biletów na koncerty, gadżetów związanych z artystami i doświadczeń, których fani nie znajdą nigdzie indziej.

Każdy zainteresowany może testować platformę przez miesiąc. Usługa jest pozbawiona reklam i dostępna pod adresem www.tidal.com, w formie aplikacji do pobrania z iTunes App Store, Google Play lub aplikacji desktopowej na komputery PC i Mac.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!